Під час сесії Житомирської міської ради, 7 лютого, Владислав Пучич озвучив колегам свій депутатський запит, у якому він просить правоохоронні органи прозвітувати за епізодами, коли під час засідань ради порушувався громадський порядок. Пучич зачитав звернення про щонайменше 10 таких випадків і закликав депутатів підтримати його запит.

«Я теж був громадським активістом, ми теж не завжди були задоволені процесами, які відбуваються, але є певні речі і певні «червоні лінії», які, на мою думку переходити не можна. Це некоректно, неправильно і врешті-решт незаконно. І те, що відбувається тут, у сесійній залі міської ради, в приміщенні та біля нього — це неприйнятно, це неприпустимо і зрештою виникає запитання: чи є в Житомирі та області бодай якісь правоохоронні органи, які можуть забезпечити порядок. Відповідно, колеги, я прошу підтримати цей запит. Я хотів би отримати вичерпну відповідь і, думаю, всім теж було би цікаво, хоча б по цим епізодам. Можливо, вас цікавлять ще якісь. Пропоную заслухати поліцію на наступному пленарному засіданні», — каже Владислав Пучич.

Депутати міської ради висловили кілька зауважень до тексту запиту.

«Я підтримую такий запит, абсолютно його не обговорюю, але я не буду голосувати, якщо тут залишаться прізвиська. Я думаю, що це абсолютно нижче гідності депутата, підтримувати запити, в яких зазначаються прізвиська. Тому я просила би, навіть, якщо це юридично виписаний запит і ми маємо право робити такі запити на сесії міської ради, поставити на голосування і внести правки — прибрати прізвиська. І ще я хотіла би зауважити — Любов Володимирівна Цимбалюк говорила, що потрібно доповнити чимось. Одразу попереджаю, що я не наполягаю на тому, щоб моя пропозиція була поставлена на голосування, я скоріше додаю репліку. До такого запиту, мабуть, слід було б додати ще факти, які траплялись в 2014 році і до яких був причетний особисто комендант Майдану Владислав Пучич. При тих безчинствах, які були в приміщенні облдержадміністрації», — сказала депутат міської ради Наталія Леонченко.

Втім, для того, щоб міська рада підтримала цей запит не вистачило голосів. Після того, як депутати не змогли проголосувати міський голова запропонував повернутись до цього питання. Однак, і цього разу «за» проголосувала недостатня кількість народних обранців.

«Ще вчора я знав, що Владислав Пучич готує це звернення. Ми не обговорювали це звернення, я не знав тексту, але я ще вчора йому сказав — побачиш по голосуванню. Мало є людей, які готові відстоювати свою позицію і відстоювати її відкрито. Це зручно: ти нікого не чіпаєш і може тебе ніхто не зачепить. Але так не буває. Все одно до тебе прийдуть. Тому чи займаєш ти позицію, чи ні — це питання якраз голосування і показало. Для мене головне, щоб не було образ в залі. Щоб не переходили якусь межу, але вони постійно це роблять. Я дуже багато спілкуюсь із житомирянами, вони чітко оцінюють так званих активістів, вони їх точно ідентифікують для себе. На рівні свій чужий воно чітко зрозуміло. Так би мовити «Who is who», — каже мер Житомира Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, у Житомирі з’явилися «жовті жилети», які прийшли виступити на сесію міської ради. Впродовж півгодини вони лаяли депутатів Житомирської міської ради.

Після емоційних «активістів» слово надали жителям Польової, які виступають проти будівництва багатоповерхівки для прикордонників впритул до п’ятиповерхівок.

Як повідомляв Житомир.info, першу в 2019 році сесію Житомирської міської ради планували провести 4 лютого, але потім перенесли на 7 лютого – день проведення позачергової сесії обласної ради.

Житомир.info

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Депутати Житомирської міської ради не підтримали запит Владислава Пучича щодо «активістів»


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram