c69b950af8dd69dfd62952f72b80549c preview w440 h290 - Депутати Житомирської облради вирішували, що робити зі збитковими комунальними підприємствами, які за пів року заборгували 10 млн грн

Питання щодо подальшого функціонування комунальних підприємств Житомирської області, які працювали збитково упродовж 2021 року, обговорили депутати обласної ради на засіданні постійної комісії з питань комунальної власності та майнових відносин.

Про це 12 жовтня повідомила пресслужба Житомирської облради.

Під час засідання депутати розглянули 2 питання:
— Щодо подальшого функціонування КНП «Житомирська обласна психіатрична лікарня» Житомирської обласної ради;
— Щодо діяльності комунальних підприємств області, які у 1 півріччі 2021 року спрацювали збитково.

Розглядаючи перше питання, депутати обурились рішенням щодо закриття лікарні в с.Прилуки в Овруцькій ОТГ. Адже за словами депутатів до цього часу питання щодо ліквідації підприємства на засідання комісії не виносилось. І наразі виникає чимало проблем – щодо переведення пацієнтів в інші заклади, щодо закриття заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам, щодо охорони приміщення тощо.

За словами заступника начальника управління охорони здоров’я ОДА Віктора Лучківа, для закриття закладу потрібно 1,5 млн грн — такі дані надає департамент фінансів ОДА.

«Є два шляхи — ліквідація або приєднання. Треба проаналізувати ці варіанти. Ліквідація підприємства може затягнутись на декілька років, а це — додаткові фінансові навантаження на обласний бюджет на утримання та охорону»,- зазначив голова комісії Сергій Крамаренко.

Перший заступник голови обласної ради Олег Дзюбенко запропонував розглянути питання припинення діяльності КНП «Житомирська обласна психіатрична лікарня» на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.

«Ми запросимо на цю комісію профільні департаменти та профільного заступника голови Житомирської ОДА. Водночас маємо визначити чіткі терміни і конкретні кошти, який потрібні для ліквідації підприємства. Крім цього, потрібно прорахувати ресурси на два шляхи вирішення проблеми: припинення діяльності обласної психіатричної лікарні шляхом приєднання до аналогічного підприємства, або його ліквідація», — зазначив Олег Дзюбенко.

Також депутати заслухали керівників комунальних підприємств Житомирщини, які працювали збитково у 2021 році. І відповідно прийняли рішення по кожному із них.

«До запровадження карантинних обмежень, — за результатами роботи комунальних підприємств у 2019 році, отримано позитивний фінансовий результат. Однак після запровадження карантинних обмежень у 2020 році результати фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств почали погіршуватись. Так, 7 комунальних підприємств за підсумками 1 півріччя 2021 року отримали негативний результат від підприємницької діяльності на суму приблизно 10 млн грн», — повідомили в обласній раді.

Серед найбільш збиткових підприємств — КП «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» Житомирської обласної ради. Наразі заборгованість по виплаті заробітної плати становить близько 6 млн грн.

За словами керівника санаторного центру «Дениші» Віталія Жалінського, заборгованість почала формуватись під час введення карантинних обмежень під час пандемії.

Тому депутати прийняли рішення підтримати заклад шляхом виділення коштів з перевиконання обласного бюджету у 2021 році. Водночас депутати наголосили на тому, що керівництво закладу має активніше залучати жителів області до відвідування санаторію.

Серед збиткових комунальних підприємств області також:

Комунальне підприємство «Фольклорний ансамбль національного обряду «Родослав» Житомирської обласної ради. Депутати прийняли рішення про проведення спільного засідання із комісією з гуманітарних питань під час якого розглянуть питання щодо приєднання колективу «Родослав» до Житомирської обласної філармонії ім. С.Ріхтера, як окремого структурного підрозділу, при цьому рекомендували оптимізувати роботу та оновити склад фольклорного колективу.

Комунальне підприємство „Готельний комплекс «Україна» Житомирської обласної ради. Наразі КП має нового керівника, який знайомиться з підприємством , переймає справи. Проте депутати зауважили, що готель не працює взагалі. Тому новому керівнику дали час розібратись у питаннях функціонування готелю та доповісти депутатам. Наразі вже проведено внутрішній аудит. І за рекомендацією комісії потрібно запустити роботу закладу у найшвидшому режимі.

Житомирське комунальне книжково-газетне видавництво «Полісся» Житомирської обласної ради. Керівник підприємства Миколи Фещука доповів: « Приступаючи до виконання обов’язків у червні 2021 року були значні борги, а саме – 550 тис.грн. Проте станом на 1 жовтня заборгованість по виплаті зарплати зменшена в 2 рази. Підприємство активно працює на збільшення клієнтів – заключено тендерні угоди з «Нафтогаз» України та іншими великими підприємствами України, опубліковано 11 книг. Проте залишається проблема із оновленням техніки, завдяки чому збільшиться обсяг роботи, а відповідно – і прибутку видавництва»

«Динаміка розвитку видавництва «Полісся» позитивна і це відчувається. Тож пропоную фінансово підтримати підприємство», — наголосив перший заступник голови облради Олег Дзюбенко.

Депутати підтримали рішення про виділення 200 тисяч грн для погашення заборгованості по виплаті заробітної плати працівникам.

Комунальне підприємство по експлуатації адмінбудинків Житомирської обласної ради. Одна із проблем збитковості підприємства – заборгованість структурними підрозділами ОДА з оплати послуг з утримання будинків та прибудинкових територій лише. Розрахунок за ці послуги проведено лише на 56,9% від потреби. Загалом орендарі ОДА заборгували на 1 червня 2 млн 375 тис. грн. Крім цього, витрати підприємства, які закладені в Програму підтримки об’єктів спільної власності, не фінансуються в достатній мірі. Виконали робіт і послуг на 3 млн 60 тис. грн, а профінансовано лише частина з них, заборгованість понад 2 млн грн.

Комунальне підприємство «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» Житомирської обласної ради. Підприємство отримало фінансову підтримку з метою погашення заборгованості по орендній платі, чим фактично і перекрили збитковість за 1 півріччя 2021 року.

Комунальне підприємство «Еко-сервіс» Житомирської обласної ради. Депутати проголосували за виділення коштів підприємству на погашення заборгованості по заробітній платі із коштів перевиконання обласного бюджету у 2021 році.

Як повідомляв Житомир.info, у першій декаді березня 2021 року депутатська комісія з питань комунальної власності та майнових відносин Житомирської облради погодила надання 678 тис. грн підтримки санаторію «Дениші», який через коронавірус уже тоді мав 3 млн грн збитків.

За пів року 2021 дохід КП «Житомирський обласний лікувально-санаторний центр радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» склав 3,7 млн грн, у той час, коли збитки перевищили 4,5 млн грн.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram