2017 01 262601 12520700 w440 h290 - ДФРР – це мотивація для місцевого самоврядування інвестувати в інфраструктурні проекти, -  Геннадій Зубко

Фінансові ресурси Державного фонду регіонального розвитку – мотиваційний інструмент, яким держава підтримує створення ЦНАПів, енергоефективність, розбудову соціальної інфраструктури тощо. У 2017 році запланований обсяг фінансування з ДФРР у розмірі 3,5 млрд грн.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» — повідомляє прес-служба віце-прем’єра.

За словами Геннадія Зубка, в 2016 році надходження до місцевих бюджетів зросли на 49 млрд грн, а кошти місцевих бюджетів розвитку склали 142 млрд грн.

«Порівняйте цю суму з 3 млрд грн, які держава виділяє на Фонд регіонального розвитку. ДФРР – це мотиваційний інструмент, яким держава, формуючи політику, готова підтримати, або створення ЦНАП, або енергоефективність, або місцеві дороги», — каже Зубко.

Він також прокоментував плани Уряду скоротити фінансування проектів ДФРР до 50% від їх вартості.

«Ми вже пішли на те, щоб ДФРР почала фінансувати проекти в розмірі від 10% загальної вартості. Муніципалітет може запропонувати не 10%, а більше. Механізм має створити конкуренцію між муніципалітетами, оскільки регіональна комісія вирішуватиме, кому надати фінансування. Якщо одна громада буде готова профінансувати не 10%, а більше, то і шанси на перемогу у неї зростуть. Однак зробити умовою для місцевих громад фінансування у розмірі 50% ми поки що не можемо, оскільки розуміємо, що є різні громади. Одній може вистачати коштів на фінансування понад 10% проекту, а інша змушена їх шукати, щоб приєднатися до програми. Вийшло б, що громади, які потребують допомоги, залишилися б без уваги, а ті, у яких є гроші, отримували б ще більше від держави. Тому остаточної умови щодо 50% ми поки що не вводимо, але дали можливість додатково фінансувати, щоб мати перевагу перед іншими проектами на регіональному рівні», — підкреслив віце-прем’єр-міністр.

Він зазначив, що держава спрямовує кошти не просто на проекти капітального будівництва, а на реалізацію державної політики.

«Минулого року це були питання енергоефективності, ЦНАП, ремонту та будівництва місцевих доріг. Держава хоче мотивувати місцеве самоврядування вкладати кошти саме в ці проекти. Але, думаю, настане час, коли держава фінансуватиме за рахунок ДФРР тільки об’єкти культури чи спорту», — підкреслив Геннадій Зубко.

Як повідомляв Житомир.info, Житомир хоче отримати кошти з Державного фонду регіонального розвитку на облаштування індустріального парку та реконструкцію набережної від парку Гагаріна до нової бази водних видів спорту. 

Житомир.info

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - ДФРР – це мотивація для місцевого самоврядування інвестувати в інфраструктурні проекти, -  Геннадій Зубко


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram