Незмінна тема для обговорення серед житомирян – колір води з-під крана. Чому замість прозорої води ми бачимо жовту, помаранчеву, а інколи кольору кока-коли, 17 серпня журналістам пояснював директор КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін.

За його словами, на підприємстві вода не має ніяких зайвих забарвлень, більше того, вона безпечна для вживання.

«Це наша вода, яка виходить з очисних споруд, приходить до насосної станції, тут лаборант постійно відбирає кожну годину пробу. Ця вода має постійно бігти, бо для того, щоб відбирати проби, припиняти водопостачання не можна, вода має бути проточною, далі ця вода потрапляє безпосередньо в наші трубопроводи і транспортується до наших споживачів. Можна сказати, що вода в нас нормальної якості. Це звичайна сира вода, але яка пройшла обробку, яка додатково знезаражена хлором та гіпрхлодридом натрію, в принципі її можна вживати. В неї є характерний присмак хлору і все. Вона нормальна звичайна водопровідна вода», – каже Андрій Нікітін.

Далі вода потрапляє до труб, і саме на цьому етапі може змінити колір. Проте директор КП «Житомирводоканалу» переконує: якщо відкрити кран і трохи зачекати, вода стане прозорого кольору, і її можна пити.

«Я трішки змінив напір в цій системі і збільшив кількість води, яка проходить через цей трубопровід, в нас збільшилися швидкості в системі, в системі почалися вимиватися відкладення заліза та марганцю. Це не є небезпекою для здоров’я людини, але неприємно для вживання. Водичка знову стала прозорою, те саме відбувається в наших мешканців. Коли на мережах водоканалу або на внутрішньобудинкових мережах виникає аварія, перекривають вентиль, навіть декілька хвилин вистачає для того, щоб змінився тиск і трохи бруд підіганався до кранів наших мешканців. Треба деякий час, невеликий час дати, щоб водичка стекла, і знову вона буде прозорою і придатною для використання», — розповідає Андрій Нікітін.

Те, що вода є безпечною для вживання за різними показниками, запевняє й інженер-технолог очисних споруд водопроводу Тамара Ступакова.

«В бактеріологічному відношенні вода абсолютно нешкідлива. Навіть тому, що має підвищену кольоровість, такої шкоди немає. У нас було 3-5 мг марганцю, він не пішов мережу, ми його залишили в себе на спорудах», — розповідає Тамара Ступакова.

Також директор пояснив, що треба зробити, аби вода з-під кранів житомирян була чистою. За його словами, єдиний вихід — повністю замінити металеві труби на пластикові.

Нагадаємо, 13 липня 2021 року в КП «Житомирводоканал» пояснили, чому з кранів житомирян тече жовта вода. А 30 липня на житомирському водоканалі показали, як перевіряють якість води з-під крана.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирі з 1 січня 2021 року зріс тариф на водопостачання, а з весни на водоканалі обіцяли якіснішу воду в кранах. З травня 2021 року КП «Житомирводоканал» почало використовувати активоване вугілля для покращення якості води.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram