714aa5cada75cd8081863eb8aa0335f8 preview w440 h290 - Для дитсадків та шкіл однієї з громад Житомирської області на 1,2 млн грн купили м’яса сумнівної якості: прокуратура заявила позов

Чуднівською окружною прокуратурою заявлено позов в інтересах держави в особі управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області щодо визнання недійсним договору про закупівлю м’яса для дитячих садочків та шкіл Любарщини на загальну суму 1,2 млн грн.

Про це 1 листопада повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Йдеться про те, що у січні 2021 року відділом освіти, молоді та спорту Любарської селищної ради, за результатами проведеного конкурсу, укладено із переможцем – приватним підприємцем договір про постачання до дитсадків та шкіл громади м’яса на загальну суму 1,2 млн грн. Проте встановлено, що конкурс проведено з порушенням вимог чинного законодавства. Зокрема, переможцем не надано необхідних документів, які підтверджують якість та походження запропонованого товару, чим створено передумову для постачання продукції невідомого походження дитячим садочкам та необгрунтованому витрачанню бюджетних коштів», — зазначили в прокуратурі.

Наразі Господарським судом Житомирської області у справі відкрито провадження.

DISK9xdm2HHA6XjUUcOILAXaUm2xY9bBFTrh6Z23JI2dOsCjhgETQ3lUv0ybFM0Ci0z9Ta0qOmfpTb28PnDc Zpsctf8epDWgt 9zVCf1vsjDPl5OT9VnTVQ4u9Kc3FkppqbIKk8 - Для дитсадків та шкіл однієї з громад Житомирської області на 1,2 млн грн купили м’яса сумнівної якості: прокуратура заявила позов

За даними ресурсу ProZorro, наприкінці 2020 року був проведений тендер на закупівлю 6200 кг свинини без кісток (113 грн 90 коп. за кг) та 5000 кг курячого філе (100 грн за кг) для шкіл та дитячих садочків Любарщини. Замовником закупівлі виступив відділ освіти, молоді та спорту Любарської селищної ради. Очікувана вартість закупівлі становила 1,4 млн грн. 5 січня 2021 року був укладений договір з переможцем торгів – ФОП Стайоха Тетяна Вікторівна на 1,2 млн грн. На початку травня 2021 року замовник і підрядник уклали додаткову угоду, у якій збільшили ціну за одиницю товару: свинина без кісток 125 грн за кг, куряче філе — 110 грн за кг. Вже у червні поточного року уклали ще одну додаткову угоду, в якій зменшили ціну на свинину без кісток — 117 грн 50 коп. У жовтні уклали третю угоду на збільшення ціни за одиницю товару: свинина без кісток 129 грн 20 коп. за кг, куряче філе — 119 грн 40 коп. за кг.

У травні 2021 року Держаудитслужба розпочала моніторинг закупівлі, у результаті якого було виявлено порушення: не відхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; порушення законодавства в частині не відміни замовником закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом.

Стайоха Тетяна Вікторівна зареєстрована як ФОП з 2017 року в Хмельницькій області, селі Користова. Основним видом діяльності підприємниці є діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Нагадаємо, 30 січня 2018 року прокуратура Житомирської області повідомила, що «спільно із УСБ України та слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС викрито групу осіб, яка постачала до дитячих садочків Житомира неякісну м’ясну продукцію».

Як повідомляв Житомир.info, керівник управління освіти Житомирської міської ради Валентин Арендарчук 31 січня 2018 року запевняв, що вони робили відбори зразків м’яса і проводили лабораторні експертизи, які підтвердили, що м’ясо відповідало необхідним стандартам. 23 лютого 2018 року міський голова Сергій Сухомлин підписав розпорядження про створення спеціальної комісії, якій, зокрема, доручив провести службову перевірку по факту закупівлі м’яса управлінням освіти та підпорядкованими установами. На брифінгу 7 березня мер повідомив, що комісія не встановила фактів отруєння чи «накачування м’яса», натомість були виявлені порушення, пов’язані з самою системою закупівлі: після проведення тендерів ціна на м’ясо піднімалася в три рази.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram