Всі регіони України перейшли в зелену зону за показниками захворювання на COVID-19, що передбачає пом’якшення карантинних обмежень. Про те, масковий режим залишається обов’язковим.

Ми вирішили запитати житомирян, чи вважають вони за потрібне надягати маску в громадських місцях.

«Є карантин і його, поки що, ніхто не скасовував. Ніхто не застрахований від захворювання, тому ті карантинні обмеження, які передбачені нашим законодавством, потрібно дотримуватися. Зокрема, заходячи до магазину надягати маску, в місцях масового скупчення людей надягати маску. На тому самому базарі, хоча зараз спекотно, бажано надіти маску. Я йшла по вул. Михайлівський, два метри від мене нікого немає, думаю, на вулиці варто дихати свіжим повітрям, і берегти здоров’я власне та оточуючих», — ділиться Людмила.

«На мою думку, коли працюєш з людьми у будь-якому випадку потрібно носити маску, адже це великий ризик захворіти. Якщо часто спілкуватися людьми ризик може вирости, не важливо у зеленій чи жовтій зоні. На даний час досить мало людей у громадському транспорті носить маски, відносно лише люди похилого віку. Так, у нас вже досить мало людей носить маски. Таким людям немає сенсу щось говорити», — каже Кіріл.

«Наприклад, якщо йдеш і немає скупчення, то можна без маски, але якщо заходить до магазину, в транспорт, тоді обов’язково. У транспорті – ні, або ніс стирчить, або борода стирчить. Переважно старше покоління ще носить, а молоде покоління ні. Я побоюсь щось казати, коли бачу люди неадекватні», — говорить Ніна.

«Думаю в транспорті, закладах громадського харчування необхідно, на вулиці вже можна потроху без цього. В магазинах, кафе, ресторанах потрібно дотримувати дистанції й виконувати те, що необхідно. Ще треба поберегтися, бо кажуть, що може ще одна хвиля, тому треба берегти себе. Роблю зауваження, у ввічливій формі, щоб не викликати ніякої агресії, в переважній більшості дослухаються», — сказав Микола.

«Думаю, що так, в усіх громадських місцях куди ходимо, магазин, якийсь заклад, транспорт. Крім вулиці», — каже Наталія.

Медики радять надягати маску, адже так ви захистите себе від вірусу, та не будете наражати на небезпеку інших. Також лікар імунолог зазначила: засоби індивідуального захисту обов’язкові й для тих, хто отримав щеплення від COVID-19.

«В громадських місцях, транспорті, взагалі, де є скупчення людей в закритих приміщеннях – маску однозначно потрібно носити. Тому що жодна вакцина не дає 100% захисту від зараження, тому потрібно носити. На відкритому повітрі в принципі можна ходити без маски, якщо немає тісного контакту, або є один-два метри відстані від інших людей», — зазначила лікар-імунолог Людмила Головень.

Нагадаємо, у Житомирі з 1 липня скасують часові обмеження на пільговий проїзд у громадському транспорті, які вводили через «червону» зону й обмеження Кабінету міністрів щодо проїзду в громадському транспорті.

Як повідомляв Житомир.info, 16 червня на засіданні Кабінету міністрів повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль про те, що в Україні карантин продовжили до 31 серпня 2021 року і скасували контроль самоізоляції.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram