pexels photo 6812532 - Етапи вибору хорошого стоматолога

Кожна людина, яка ставиться серйозно до здоров’я зубів, прагне вибрати для себе найкращу стоматологію. Від цього вибору безпосередньо залежить якість і ефективність проведеного лікування. Це завдання на ділі виявляється не найпростішим. Потрібно враховувати безліч факторів, беручи до уваги найменші нюанси, які не завжди впадають в очі, але можуть досить точно охарактеризувати конкретного лікаря і клініку в цілому. На що ж звертати увагу в першу чергу? Допомагають розібратися лікарі сучасної стоматології у Вінниці Dr.Miller.

Вибір клініки

Завітавши до клініки вперше, варто звернути увагу на відповідність приміщення основним нормам і вимогам. Звичайно, деякі з них неможливо оцінити «на око»; але є й такі, що цілком піддаються оцінці. Серед них:

  • освітлення. Наявність природного освітлення в кабінеті стоматолога є обов’язковою. Він ні за яких умов не повинен розташовуватися в підвальному приміщенні. Подібне місце придатне для складів, стерилізаційних кімнат, рентген-кабінету, але ніяк не для лікування там пацієнтів. Сучасним фотокомпозитним матеріалами властива висока світлочутливість, тому в кабінеті повинно бути розсіяне безтіньове освітлення;
  • у стоматологічному кабінеті обов’язково підтримується температура в діапазоні 20-25 градусів. Більш низька температура загрожує втратою пластичності фотокомпозитів, через що вони не зможуть достатньо добре прикріплятися до тканин зуба. За підвищення температурних показників матеріал стає текучим, і тоді працювати з ним буде складно, а на вже встановлених пломбах можуть з’являтися тріщини;
  • зовнішній вигляд медичного персоналу. Весь персонал клініки повинен носити спеціальний одяг; а для стоматолога і його асистента, крім медичного одягу, обов’язковою є наявність рукавичок і маски;
  • оздоблення стоматологічного кабінету має передбачати легкість стерилізації, тому всі поверхні повинні бути гладенькими й піддаватися миттю. Між сусідніми кріслами обов’язково має стояти непрозора перегородка не менше 1,5 м заввишки;
  • наявність асистента. Професійний стоматолог не може працювати один. Помічник повинен робити розчин для пломбування, готувати інвентар і кабінет до роботи, дезінфікувати інструменти. Якщо лікар буде всім цим займатися самостійно, на якісне лікування розраховувати не доведеться.

Усі ці фактори в рівній мірі стосуються як великих стоматологічних клінік, так і невеликих приватних кабінетів.

Вибір лікаря

Вибираючи стоматолога, варто звертати увагу на відгуки знайомих людей. Бажано також враховувати, скільки часу минуло з моменту лікування і чи зберігся позитивний ефект від нього. На відгуки в мережі не завжди можна покладатися, оскільки нерідко вони пишуться на замовлення.

Кожен професійний стоматолог повинен мати низку документів, що підтверджують його кваліфікацію. Наявність відповідного диплома про вищу освіту і допуску до медичної практики обов’язкова. Крім цих документів, хороший фахівець має різні сертифікати про додаткову освіту. Післядипломна освіта подовжує права лікаря на ведення медичної діяльності; її проходження дозволяє фахівцеві бути в курсі інновацій, брати на озброєння новітні методики лікування.

Довіра пацієнта до стоматолога – чинник також важливий. Професійний лікар знаходить індивідуальний підхід до кожного пацієнта, уважно ставиться до його скарг, допомагає заспокоїтися і налаштуватися на позитивний результат. Після проведення ретельного огляду та необхідної діагностики професійний стоматолог представить пацієнту різні можливі варіанти лікування, обґрунтовуючи кожен з них і дозволяючи зробити остаточний вибір.

Пацієнтам варто обходити стороною фахівців, що пропонують ненаукові методи діагностики і лікування. Стоматолог не повинен радити застосування харчових добавок, ставити діагнози, що виходять за рамки його спеціалізації, давати поради з лікуванню захворювань, що не мають стосунку до зубів, або нав’язувати послуги знайомих фахівців.


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram