2017 04 26unnamed00011 w440 h290 - Геннадій Зубко у Житомирі розповідав про допомогу Японії постраждалим від аварії на ЧАЕС

До Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля у Житомирській обласній клінічній лікарні буде встановлено відеоендоскопічні системи у рамках японського грантового проекту «Надання медичного обладнання для забезпечення потреб людей, що постраждали від аварії на ЧАЕС».

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко 25 квітня під час перебування у Житомирі разом із Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Шігекі Сумі – інформує прес-служба віце-прем’єра.

За словами Зубка, в рамках зазначеного проекту, який триває декілька років, ендоскопічне та рентгенологічне обладнання було придбано для лікарень всієї України, його вартість — $3,5 млн.

«Символічно, що його виробили в Японії на територіях, постраждалих від Великого землетрусу Східної Японії 2011 року. Житомирщина, відчувши подих ЧАЕС, як ніхто, розуміє біль японців від техногенної катастрофи на Фукусімі», — наголосив Геннадій Зубко.

Він зазначив, що Житомирщина має тривалу співпрацю із Японією, одним із головних напрямків якої є співробітництво у галузі охорони здоров’я.

«У рамках програми людської безпеки «КУСАНОНЕ» з 2002-го здійснено для мешканців Житомирщини 15 проектів на загальну суму $860 тисяч. Зокрема, придбання медичного обладнання для Житомирського обласного центру крові, закупівля апарату УЗД для центральної міської дитячої лікарні Житомира, рентген-апарату для медицини Олевського району, нове діагностичне обладнання для закладів 27 сіл, де мешкають переселенці з Чорнобильської зони», — наголосив Зубко.

Він відзначив, що з 2014 року Уряд Японії надає Україні системну підтримку у реалізації інфраструктурних та гуманітарних проектів. Обсяги цієї допомоги спільно з міжнародними організаціями із 2014 року по 2016 рік становить $1,8 млрд.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я підтвердило прибуття в Україну шести найсучасніших ендоскопічних систем в рамках грантової допомоги, наданої японським урядом для підтримки українських лікарень. Один з ендоскопів отримала Житомирська область.

Як повідомляв Житомир.info, 25 квітня в Житомирі на вулиці Михайлівській посол Японії, віце-прем’єр та мер Житомира висадили сакури.

unnamed00011 - Геннадій Зубко у Житомирі розповідав про допомогу Японії постраждалим від аварії на ЧАЕС 

Фото прес-служби віце-прем’єра

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram