Майже тиждень минув після запуску нової автобусної мережі, який співпав з різким подорожчанням метану, ним живилася частина приватного транспорту. Через це деякі автобуси взагалі не змогли виїхати, один перевізник відмовився обслуговувати два маршрути, паралельно житомиряни скаржилися на зміни та нові схеми руху.

Отож, 8 жовтня разом з начальником управління транспорту та зв’язку міської ради Костянтином Підпокровним інспектуємо роботу транспортної мережі та підсумовуємо усі зміни.

Через звернення містян маршрути № 5, № 30, № 8, № 44 знову курсують за старими схемами руху.

Як повідомив Костянтин Підпокровний, перевізник «Шеріфф» відмовився від двох маршрутів — № 11 та № 33. Пов’язано це з подорожчанням газу. Також з 7 жовтня у місті скасували новий маршрут № 27.

«Враховуючи, що було припинення маршрутів № 11 та № 33 – але тут добре, що хоча б перевізник попередив – було таке оперативне рішення прийнято щодо залучення комунальних автобусів на маршрут № 33. Маршрут № 11 забезпечили за рахунок автобусів маршруту № 27, який був новий, на «обкатці» не такий важливий для пасажира. Враховуючи скасовування маршруту № 27 і було повернено № 8, тому 27-ий забезпечував район вулиці Народицької, проспекту Незалежності. Щодо 27-го, ми ухвалимо рішення згодом, тому що зараз складно сказати, коли він відновиться», – каже начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

Поки нові маршрути — № 55 «Ялинка – Обласна дитяча лікарня» та 21 «Обласна дитяча лікарня – Інститут «Полісся»» залишаються лише на папері.

«Маршрут № 55 – новий важливий напрямок, ми над ним будемо працювати – хто буде забезпечувати маршрут і коли, але вкрай важливіше було забезпечити маршрут № 33 комунальними автобусами. Маршрут № 21 поки взагалі не планувався відкриватись, він є в автобусній мережі. Запуск тільки після того, як почнуться якісь перемовини або погодження з обласною адміністрацією щодо погодження приміських маршрутів. Це пов’язано з тим, що у нас на Київському шосе немає міського автобусного маршруту», – відповідає начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

На маршруті № 33 наразі їздить шість комунальних МАЗів, а на маршруті № 23 — дев’ять автобусів ТТУ. Скарги водіїв комунального підприємства на начебто простоювання автобусів називають недопрацюванням керівництва ТТУ.

«Питання щодо невідкриття маршруту № 55, на якому мали працювати комунальні МАЗи, чотири дні пауза, трошки хвилювання водіїв призвело… На жаль, керівник автобусного парку не довів, що це тимчасовою. Зараз усі водії задіяні», – коментує Костянтин Підпокровний.

Усі інші маршрути сьогодні їздять за затвердженими схемами руху.

Сідаємо в автобус №11, який раніше проїжджав повз вулицю Соснову, а кінцева зупинка була на міському цвинтарі, зараз він курсує по вулиці Шептицького. Такі зміни не сподобались жителям вулиці Соснової, які зверталися до міської ради з проханням відновити стару схему руху.

«Можливо, їм потрібно буде дійсно трошки пройтись до маршрутки № 11. Це часина вулиці Соснової, яка виходила на 11-ту, їм буде трошки далі йти до кінцевої 11-ї. Але коли вулиця має два автобусних сполучення, а паралельна вулиця взагалі немає, то це не досить чесно до пасажира», – стверджує начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради.

Натомість жителі вулиці Шептицького за такі зміни лише дякують.

«Те, що тут з’явився цей маршрут, я думаю, що всі щасливі, увесь район», – говорить пасажирка.

За словами начальника управління транспорту та зв’язку, наразі є проблеми лише зі сполученням вулиці Перемоги з Корбутівкою. Міська рада зараз пропрацьовує кілька варіантів, один з них – повернути тролейбус 5А «Богунія – Корбутівка».

Думки щодо нової автобусної мережі у житомирян різні: хтось хоче, щоб усе повернули, як було раніше, а деякі підтримують чи ставляться нейтрально.

«Я вважаю, що не потрібно було їх змінювати. Наприклад, я живу у кінці Максютова й у нас забрали маршрутку № 23. Зараз не зручно діставатися в місто. Дістаюся з важкістю, довго чекаю маршрутку № 19», – ділиться Тетяна.

«Єдине – не зрозуміло по схемах маршруту. Те, що я розумію, в інтернеті на сайті розміщувалося, не всім доступно і більша частина людей взагалі не розуміють, які маршрути куди їдуть. Так, зміни потрібні, потрібно розвантажувати центральні вулиці, забагато транспорту», – вважає Андрій.

Щодо ситуації з подорожчанням метану, то 90 % перевізників вже переобладнали свої автобуси на пропан-бутан. Однак деякі маршрути все ще «просідають».

«Просідають і 33-тій маршрут по випуску, поки це маршрут № 11 – не у повному обсязі, тільки відновили, № 5 їде не у тій кількості, яка має бути, № 14 менше на два автобуси, ніж має бути по графіках. По іншим маршрутам, там де є газові, то мінус одна-дві машини», – розповідає начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

Поки міська рада підписала договір лише з одним приватним перевізником «САВ-ТРАНС» на маршрути № 4, № 25, № 25а та № 7. На маршрути, які залишились без перевізників, повторно проводитимуть конкурс.

«Є законодавча норма, ми можемо в межах договору змінювати 25% проходження схеми маршруту, тобто не більше. Якщо зміни будуть відповідно більше цієї норми, то буде необхідність проводити повторний конкурс і відповідно також по маршрутах, від яких перевізник відмовився», – пояснює Костянтин Підпокровний.

До 10 жовтня усі перевізники мають налаштувати gps-трекери, щоб автобуси можна було відстежувати в системі Dozor.

Наостанок Костянтин Підпокровний зазначив, що більше змін до автобусної мережі вносити не планують.

Нагадаємо, увечері 5 жовтня на брифінгу в міській раді розповіли про скарги житомирян з приводу зміни автобусних маршрутів та пояснили, чому частина транспорту не виїхала. Також заступник міського голови Олександр Шевчук повідомив, що договори з більшістю перевізників – переможців конкурсу, ще не підписані, бо ті не виконали вимоги.

Як повідомляв Житомир.info, 20 вересня 2021 року відбувся конкурс на визначення перевізників на міських автобусних маршрутах Житомира, деякі з яких були змінені. 1 жовтня міськвиконком затвердив результати конкурсу на визначення перевізників, нова автобусна мережа мала запрацювати з суботи, 2 жовтня. Втім на вихідних житомиряни фіксували невідповідність між тим, як курсували водії, та маршрутами, які були вказані у новій схемі руху.

Як з 2 жовтня змінилися автобусні маршрути у Житомирі. Інтерактивна карта

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram