8aa2cf35023652ab7bdb7d1d5f173474 preview w440 h290 - Кабмін призначив довічну стипендію жительці Житомирської області, яка рятувала євреїв під час Голокосту

Кабінет міністрів 8 вересня прийняв постанову «Деякі питання призначення і виплати довічних державних стипендій для громадян України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни та про визнання такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 139 і від 09 серпня 2017 р. № 568».

Про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики.

Зазначається, що рішення розроблене на виконання Указу президента від 14.05.2021 №193 «Про довічні державні стипендії для громадян України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни».

«Довічні державні стипендії з 1 червня 2021 призначено 26 громадянам України, які рятували євреїв на території України під час Голокосту у роки Другої світової війни та удостоєні Ізраїльським інститутом катастрофи і героїзму національного меморіалу Катастрофи (Голокосту) і Героїзму «Яд ва-Шем» звання Праведника народів світу або Єврейською Радою України – звання Праведника України чи Праведника Бабиного Яру. Також забезпечено їх щомісячну виплату за місцем отримання пенсії в розмірі трьох прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, незалежно від розміру пенсії чи заробітної плати», — йдеться у повідомленні.

Серед 26 громадян, яким призначені державні стипендії, є одна жителька Житомирської області зі званням «Праведники народів світу» – Антипчук Оксана Марківна, яка народилася 8 травня 1928 року.

Нагадаємо, 4 серпня 2020 року у Бердичеві вручали нагороди та звання «Праведників народів світу», які отримали: Чудакова Надія та її дочка Шемшурина Ніла (посмертно) за порятунок Раїси Каплун ( у дівоцтві – Шиндельман), нагороду отримала дочка Ніли Шемшуриної Валентина Коваленко, мешканка с.Гришківці Бердичівського району Житомирської області; родина Стецюк Павла та Ксенії (посмертно) за порятунок Моше Блюменфельда, нагороду отримав онук Павла та Ксенії пан Дмитро Стецюк, мешканець Житомира.

Як повідомляв Житомир.info, в серпні 2018 року члени виконавчого комітету Житомирської міської ради надали згоду на встановлення на фасаді будівлі по вулиці Київській, 1 меморіальної дошки Блінову Миколі Івановичу, який в квітні 1905 року загинув, захищаючи євреїв від погромів, та в 2012 році отримав звання «Праведники народів світу».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram