0d8fcad436d9d99ed8c04348350f1663 preview w440 h290 - Керівнику житомирського ТТУ повідомили про підозру: через службову недбалість чиновника бюджету міста завдано збитків на понад 3 млн грн

Начальнику одного з комунальних підприємств Житомирської міської ради повідомлено про підозру у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).

Про це 8 жовтня повідомили в пресслужбі Житомирської обласної прокуратури.

«Слідством встановлено, що комунальним підприємством у 2020 році, відповідно до укладеного договору, за закуплену електроенергію обсягом 10,8 млн кВт год сплачено 21,5 млн грн. Однак у подальшому керівник комунального підприємства, у порушення законодавства у сфері закупівель, безпідставно уклав до договору ще три додаткові угоди про постачання електричної енергії, у яких необґрунтовано збільшено ціну товару», — йдеться у повідомленні Житомирської обласної прокуратури.

У Службі безпеки України уточнили, що мова йде про керівника КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління». Через системне порушення тендерного законодавства чиновником міський бюджет зазнав збитків на понад 3 млн грн.

В СБУ зауважили, що кожного разу ціна на електроенергію для міського електротранспорту зростала у середньому на 10% порівняно з попередньою. Такі дії чиновника суперечать чинному законодавству про публічні закупівлі.

«Перевірка, проведена фахівцями Управління Північного офісу Держаудитслужби в Житомирській області, підтвердила, що ця оборудка завдала бюджету Житомира збитків на понад 3 мільйони гривень», — повідомляє пресслужба Служби безпеки України в Житомирській області

Викрито незаконні оборудки посадовця прокуратурою спільно з Управлінням СБ України в області.

За даними ресурсу ProZorro, наприкінці 2019 року відбувся тендер на придбання електричної енергії в обсязі 17 млн кВт, замовником закупівлі виступало КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління». Очікувана вартість закупівлі становила — 40,4 млн грн. Участь у тендері взяло дев’ять учасників.

6v3hr9VNbLFgbBInVuuuhba5QmWfOBWfutyjC4KhjoXaG wgxMTWjCCOOMIzJTeJr0cklkpHTE4s5TXliJ B K40zzIkE7E4VwUphPXhBOusWOaMibaBs78e SzAp3uWn8PN27VM=s0 - Керівнику житомирського ТТУ повідомили про підозру: через службову недбалість чиновника бюджету міста завдано збитків на понад 3 млн грн

Найдешевшу пропозицію запропонувало ТОВ «Енерго Збут Транс» — 24,6 млн грн. 3 січня 2020 замовник та підрядник уклали угоду.

З січня 2020 року по січень 2021 року замовник уклав з ТОВ «Енерго Збут Транс» 16 додаткових угод, у семи з яких мова йшла про зміну ціни за одиницю товару.

21 вересня 2020 року Держаудитслужба України розпочала моніторинг цієї закупівлі. За результатами аудиту виявили порушення у тендерній документації, яка складена не у відповідності до вимог закону та порушення у внесенні змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом.

2A34H21H9Dj516YKhh6lcoOcTjV4yoFm5Iou8gZvzhBFn9M1xg9HGRRyj0 0pDLfDGUI7rYRsVzKw4tEjXPHv90pF57b0kqnHSqn7QHdQGpdYZHwFJMhY77PmksGM7UqPHgP1wiq=s0 - Керівнику житомирського ТТУ повідомили про підозру: через службову недбалість чиновника бюджету міста завдано збитків на понад 3 млн грн

ТОВ «Енерго Збут Транс» засноване в 2018 році у Києві. Спеціалізується фірма на торгівлі електроенергією, статутний капітал — 1 млн грн. Засновником фірми є ТОВ «Збут Енерджи ЛТД». Наразі директором фірми є Руслан Чайковський (з січня 2019 року по червень 2021 року директором фірми був Валерій Ноздрін).

Зазначимо, з 12 листопада 2019 директором КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» Житомирської міської ради призначено Андрія Нечуйвітра.

Нагадаємо, влітку 2019 контрольно-аналітичний відділ Житомирської міської ради проводив перевірку ТТУ. У жовтні аудитори закінчили ревізію і повідомили, що сума збитків може перевищити мільйон гривень.

Як повідомляв Житомир.info, в серпні 2020 року прокуратура розпочала кримінальне провадження за виявленими фактами розтрати службовими особами комунального підприємства понад пів мільйона гривень: під час аудиту КП «Житомирське трамвайно-тролейбусне управління» виявлено розтрату в листопаді-грудні 2018 року 511 тис. грн на закупівлі теплозахисних штор на ворота депо та монтажі миючого комплексу, які через технічні причини не можуть використовуватися підприємством.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram