4f94af4992e621da4716021d12b80f38 preview w440 h290 - Куди в Житомирській області звернутися, щоб отримати компенсацію за «муніципальну няню»

Виплату коштів за програмою «Муніципальна няня» в Житомирській області здійснюватиме управління соціального захисту ОДА.

Про це 15 лютого повідомила прес-служба Житомирської обласної державної адміністрації.

«Для того, щоб скористатися соціальною допомогою за проектом «Муніципальна няня», жителям області необхідно звернутися до місцевих органів соціального захисту. Адже цю компенсацію виплачуватиме управління соціального захисту населення вкінці кожного місяця. Така соціальна допомога автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до 6 років, встановленого станом на 1 січня відповідного року», — поінформувала ОДА.

Як це виглядатиме на практиці?

Мама самостійно обирає няню, укладає з нею цивільно-правовий договір, який не потребує нотаріального завірення. Далі мама має подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня».

Крім заяви про надання допомоги, потрібно буде додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).

Жінка (няня), яка прагне офіційного працевлаштування в сім’ї по догляду за дітьми, має оформити ФОП та відкрити рахунок в банку, на який надходитиме її заробітна плата.

Довідкову інформацію можна отримати у департаменті праці, соціальної та сімейної політики ОДА за телефоном (0412) 47-47-50.

5c66a68487e61 original w859 h569 - Куди в Житомирській області звернутися, щоб отримати компенсацію за «муніципальну няню»

Нагадаємо, з 2019 року в Україні запрацював такий вид соціальної допомоги молодим батькам, як «муніципальна няня». На оплату послуг няні для своєї дитини віком до трьох років, крім щомісячних 860 грн виплат на дитину, батьки можуть щомісяця безповоротно отримувати ще 1 тис. 626 грн на відшкодування послуги няні. На це у Державному бюджеті заклали 500 млн грн.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 році зміниться прожитковий мінімум на одну особу та розміри деяких видів державної допомоги, однак допомога при народженні дитини залишається такою ж, як 4 роки тому — 41 280 гривень.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram