628ea98761684fced0ec2b218c023d6b preview w440 h290 - Лабораторний центр перевірив школи Житомирської області: кишкова паличка на посуді та нітрати в овочах

Неякісна вода, кишкова паличка у харчоблоках, овочі з нітратами, страви з недовкладеними продуктами – ці та інші порушення виявили фахівці структурних підрозділів ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» під час перевірок у загальноосвітніх закладах.

Про це 1 липня повідомили у Державній установі «Житомирський обласний лабораторний центр» Міністерства охорони здоров’я України.

Упродовж 6 місяців спеціалісти Центру обстежили 133 заклади, у яких було відібрано і досліджено питну воду, овочі, готові страви, гігієнічні змиви, крім того проведені інструментальні виміри мікроклімату, штучного освітлення, радіологічні та паразитологічні дослідження. У 66% шкіл виявлені відхилення від нормативних показників.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Лабораторний центр перевірив школи Житомирської області: кишкова паличка на посуді та нітрати в овочах

Протягом поточного навчального року було відібрано і досліджено 293 проби води на відповідність вимогам Державних санітарних правил і норм, із яких 76 (26%) досліджених проб не відповідали стандартам за рахунок перевищення вмісту нітратів і заліза, мікробіологічним показникам.

«Для прикладу, найбільша кількість відібраних зразків води (50%) не відповідала бактеріологічним показникам в Олевському районі (школи сіл Кишин, Зубковичі, Сущани, Хочино, Корощино, Зольня, смт Новоозерянка), за фізико-хімічними показниками 31,2% дослідженої води не відповідали вимогам у закладах сіл Кишин, Сущани, Зубковичі, Варварівка, професійному ліцеї Олевського району», – інформує лабораторний центр.

Впродовж 2019 року було досліджено 343 зразки готових страв на визначення калорійності, з них 28 не відповідали нормам. Найбільшу кількість недовкладення харчових інгредієнтів виявили у закладах Попільнянського району (с. Миролюбівка), Хорошівського району (Новоборівська гімназія), Любарського району (ЗОШ с. Березівка), Романівського району (школи сіл Печанівка, Врублівка), Житомирського району (ЗОШ сіл Березівка, Глибочиця, Пряжів, Барашівка).

Із досліджених 211 зразків овочів на вміст нітратів перевищення гранично допустимих концентрацій зареєстровано у 28, особливо це стосується Радомишльського району, де 20 проб із 20 (100%) не відповідали допустимим нормам.

На мікробіологічне забруднення страв виконано 237 досліджень, не відповідали нормам 19, що вказує на порушення технології приготування готових страв. Значна кількість незадовільних страв за цим показником зареєстрована у навчальних закладах Ружинського району (50%) та по одному випадку у 13 районах області.

«Протягом 6 місяців цього року фахівці Центру дослідили 2109 гігієнічних змивів на наявність умовно-патогенної мікрофлори, у 77 (3,6%) виявлена кишкова паличка із чистого посуду, кухонного інвентарю, технологічного обладнання, рук та спеціального одягу кухарів, що свідчить про незадовільне санітарно-гігієнічне утримання харчоблоків та недотримання працівниками правил особистої гігієни, в першу чергу це стосується Роставицької, Топорівської, Ягнятинської, Крилівської шкіл Ружинського району, Стрижівського ліцею Коростишівського району», – звітують у лабораторному центрі.

Як повідомляв Житомир.info, 24 та 25 червня 2019 року в Житомирі відібрали та дослідили 23 проби води централізованого постачання, в тому числі і в харчоблоках дитячих навчальних закладів, та виявили відхилення у 15 зразках.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram