204e3c9444ba6061ebd7093c6f2072c2 preview w440 h290 - Лікарі запевняють, що після відкриття інфарктного центру в Житомирській області втричі зменшилася смертність від інфарктів

Рік тому на Житомирщині відкрили сучасний інфарктний центр, аналогів якому до цього в області не було. За ці 12 місяців роботи лікарям вдалося врятувати 415 життів. 265 операцій провели при гострому інфаркту, втричі зменшилася смертність.

Про це повідомив головний лікар Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського Богдан Леськів, – інформує сайт Житомирської облдержадміністрації.

«Відкриття такого інфарктного центру — це прорив надання медичної допомоги в Житомирській області. Аналогів у нас немає і не було. Зараз завдяки центру змінилася якість надання медичних послуг та допомоги. Втричі зменшилася смертність від гострого інфаркту міокарда», — наголошує Богдан Леськів.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Лікарі запевняють, що після відкриття інфарктного центру в Житомирській області втричі зменшилася смертність від інфарктів

1 листопада 2017 року запрацював реперфузійний центр на базі кардіологічного відділення в Житомирської обласної клінічної лікарні ім. О. Гербачевського. Центр надає медичну допомогу пацієнтам області з гострим коронарним синдромом у цілодобовому режимі.

Пацієнти за першої потреби потрапляють до реперфузійного центру, який в основному працює на випередження – попередження інфарктів. Центр виконує операції зі стентування при гострому коронарному синдромі, імплантації штучних та постійних водіїв ритму серця.

Завідувач кардіологічного центру Микола Кушнір пояснює, що гострий інфаркт – це омертвіння зони серця через раптове припинення кровотоку по судинах до серця. Тому допомогою при інфаркті серця повинно бути термінове розблокування артерій. Це можна зробити двома шляхами: або ввести ліки, які розмивають тромб і відновлюють кровоток; або в операційній за допомогою термінової візуалізації — де цей тромб знаходиться, спеціальними інструментами видаляється тромб і вставляється арматура, яка відновлює судини.

«Тромб ніколи не з’являється в здоровій судині, тромби виникають у судинах з холестериновими або жировими бляшками. Лікувати потрібно сучасним методом лікування, а не просто введенням ліків, які розмивають тромб. Тому що це ефективно лише в 60% випадків. Швидке ургентне оперативне втручання допомагає відновити кровоток і зупинити розвиток інфаркту. У багатьох країнах інфаркти лікуються саме операційно», — наголошує Микола Кушнір.

За його словами, мета створення центру – зробити так, щоб максимально великі інфаркти пролікувати у цьому відділенні.

«Цьогоріч простентували 265 випадків гострих інфарктів. До центру доставили 415 пацієнтів з підозрою на інфаркт, з яких прооперували 265. З 265 випадків — 204 гострих інфарктів. Раніше в області лише 2,5% інфарктів лікували за сучасними методами, за рік роботи цей показник зріс до 27,2% (по Україні в середньому це 31%). За рік роботи майже досягли середньо українських показників», — розповідає Микола Кушнір.

Нагадаємо, голова Житомирської ОДА Ігор Гундич хотів придбати для нового інфарктного центру гелікоптер. Однак плани щодо придбання цьогоріч для житомирського інфарктного центру гелікоптера не знайшли підтримки у Міністерстві регіонального розвитку.

Як повідомляв Житомир.info, у Житомирській обласній клінічній лікарні імені О.Ф.Гербачевського 27 жовтня 2017 року відкрили сучасний реперфузійний центр.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram