353b8da9217f70dc09b3f0b0a7cc8d70 preview w440 h290 - Людмила Зубко: Ми не маємо права допустити, щоб наші діти отримували неякісні знання з української мови

17 червня на сесії Житомирської міськради голова постійної комісії з соціально-гуманітарних питань Людмила Зубко ініціювала створення міжфракційної депутатської групи з вирішення проблеми щодо неможливості поділу переповнених класів у школах Житомира на групи для вивчення української та іноземних мов. Така проблема виникла через недофінансування освітньої субвенції від держави на 2 млн грн, що у свою чергу штовхає місцеве самоврядування до оптимізації освітнього процесу.

«Ситуація, що склалась, суттєво впливає на рівень знань наших дітей та призводить до скорочення педагогічного персоналу. У школах Житомира, де наповнюваність класів понад 30 дітей, неможливо якісно вивчити ані українську мову, ані іноземну! Вчитель просто не в змозі дати всім дітям повні та якісні знання, викладаючи матеріал у кількісно перевантаженій аудиторії. Діти залишаються без базових знань і навичок, і найстрашніше, що це стосується української мови. В умовах російської агресії та гібридної війни ми повинні пильнувати українську мову і захищати все, що стосується нашої ідентичності. Ми не маємо права допустити, щоб наші діти недоотримали знань з української мови. Також ця проблема стосується вивчення не лише української та іноземної мов, а й математики та фізики. Результати ЗНО свідчать про провал цих дисциплін. Та найболючіше те, що сьогодні є серйозна загроза звільнення кваліфікованих вчителів. Ми, як депутатський корпус, маємо знайти рішення», – зазначила Людмила Зубко, коментуючи ініціативу зі створення міжфракційної робочої групи.

За її словами, так звана «оптимізація», яка впроваджується у школах Житомира, призводить до скорочення навчальних часів, а, отже й ставок вчителів. Як наслідок, кваліфіковані педагоги змушені звільнитись з роботи або шукати підробіток, щоб хоч якось забезпечити існування.

«Держава витрачала кошти на підготовку вчителя, а тепер скорочує йому години викладання і позбавляє можливості отримати від нього знання, і тим самим вирішити проблему нестачі грошей. Це дуже небезпечна гра. Не можна економити на майбутньому наших дітей та держави. В наших школах немає зайвих вчителів, кожен вчитель на вагу золота, бо він забезпечує наше майбутнє. Тож ми, як представники влади міста, маємо допомогти школам у вирішенні цієї проблеми, а не шукати, як зекономити на вчителях», – наголосила Людмила Зубко.

Напередодні, 16 червня, постійна комісія з соціально-гуманітарних питань Житомирської міськради розглядала звернення батьків і вчителів щодо поділу учнів на групи при вивченні української й іноземної мов у школах міста.

Нагадаємо, що відповідно до затвердженого Міносвіти Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, поділ на класів на групи є обов’язковим, коли кількість учнів у класі перевищує 27.

Пресслужба Людмили Зубко


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram