
17 червня на сесії Житомирської міськради голова постійної комісії з соціально-гуманітарних питань Людмила Зубко ініціювала створення міжфракційної депутатської групи з вирішення проблеми щодо неможливості поділу переповнених класів у школах Житомира на групи для вивчення української та іноземних мов. Така проблема виникла через недофінансування освітньої субвенції від держави на 2 млн грн, що у свою чергу штовхає місцеве самоврядування до оптимізації освітнього процесу.
«Ситуація, що склалась, суттєво впливає на рівень знань наших дітей та призводить до скорочення педагогічного персоналу. У школах Житомира, де наповнюваність класів понад 30 дітей, неможливо якісно вивчити ані українську мову, ані іноземну! Вчитель просто не в змозі дати всім дітям повні та якісні знання, викладаючи матеріал у кількісно перевантаженій аудиторії. Діти залишаються без базових знань і навичок, і найстрашніше, що це стосується української мови. В умовах російської агресії та гібридної війни ми повинні пильнувати українську мову і захищати все, що стосується нашої ідентичності. Ми не маємо права допустити, щоб наші діти недоотримали знань з української мови. Також ця проблема стосується вивчення не лише української та іноземної мов, а й математики та фізики. Результати ЗНО свідчать про провал цих дисциплін. Та найболючіше те, що сьогодні є серйозна загроза звільнення кваліфікованих вчителів. Ми, як депутатський корпус, маємо знайти рішення», – зазначила Людмила Зубко, коментуючи ініціативу зі створення міжфракційної робочої групи.
За її словами, так звана «оптимізація», яка впроваджується у школах Житомира, призводить до скорочення навчальних часів, а, отже й ставок вчителів. Як наслідок, кваліфіковані педагоги змушені звільнитись з роботи або шукати підробіток, щоб хоч якось забезпечити існування.
«Держава витрачала кошти на підготовку вчителя, а тепер скорочує йому години викладання і позбавляє можливості отримати від нього знання, і тим самим вирішити проблему нестачі грошей. Це дуже небезпечна гра. Не можна економити на майбутньому наших дітей та держави. В наших школах немає зайвих вчителів, кожен вчитель на вагу золота, бо він забезпечує наше майбутнє. Тож ми, як представники влади міста, маємо допомогти школам у вирішенні цієї проблеми, а не шукати, як зекономити на вчителях», – наголосила Людмила Зубко.
Напередодні, 16 червня, постійна комісія з соціально-гуманітарних питань Житомирської міськради розглядала звернення батьків і вчителів щодо поділу учнів на групи при вивченні української й іноземної мов у школах міста.
Нагадаємо, що відповідно до затвердженого Міносвіти Порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, поділ на класів на групи є обов’язковим, коли кількість учнів у класі перевищує 27.
Пресслужба Людмили Зубко
Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram
Related posts
Категории
- Бердянск (11)
- Винница (174)
- Горловка (245)
- Днепр (8)
- Днепродзержинск (158)
- Донецк (1 535)
- Дружковка (2 832)
- Житомир (39 922)
- Запорожье (5 178)
- Мода (7)
- Новости в регионах (50 063)
- Полезно знать (22)
- Политика (20)
- Последние новости (12 241)
- Происшествия (2)
- Путешествия (189)
- Разное (69)
- События в мире (288)
- Спорт (7)
- Технологии (8)