01153d257f680cd8fca23115c7e80253 preview w440 h290 - Мер створив робочу групу, яка вичитає і відкоригує договори між ОСББ та «Житомиргазом»

Мер Житомира Сергій Сухомлин створив робочу групу, яка вивчить та врегулює питання щодо укладання договорів між ОСББ, управителями та ПАТ «Житомиргаз».

Розпорядження «Про створення робочої групи» міський голова підписав 28 січня 2019 року.

«Створити робочу групу, яка вивчить та врегулює питання щодо укладання договорів між ОСББ, управителями та ПАТ «Житомиргаз» на експлуатацію складових гаророзподільної системи в багатоквартирних житлових будинках, та затвердити її персональний склад згідно з додатком», — йдеться в розпорядженні.

До складу робочої групи пропонується включити депутата Житомирської міськради, голову ГО «Об’єднання споживачів природного газу міста Житомира» Ігоря Скоропада, а також ще 12 осіб — працівників міськради, голів ОСББ, представників будинкоуправителів та технічного директора ПАТ «Житомиргаз» Сергія Колесника (за згодою):

sfs - Мер створив робочу групу, яка вичитає і відкоригує договори між ОСББ та «Житомиргазом»
Додаток до родпорядження

У коментарі Житомир.info Ігор Скоропад розповів, для чого створюється робоча група.

«Це пов’язано з тим, що, відповідно до кодексу газорозподільчих систем (ГРС), на внутрішньобудинкові газові мережі ПАТ «Житомиргаз» повинен укласти договір на експлуатацію складових газорозподільної системи в багатоквартирному житловому будинку. Саме цей договір визначений цим кодексом ГРС. «Житомиргаз» уже направив до багатьох ОСББ та управителів договори, але в них як мінімум 5 позицій, які дуже сумнівні. По-перше, вони не відповідають типовому договору, який затверджений кодексом ГРС. Тому саме для цього зберуться всі зацікавлені сторони, щоб «пройтися» по тексту цього договору, визначити позиції та знайти компроміс», — пояснив Ігор Скоропад.

Нагадаємо, у серпні 2018 року Верховний суд України задовольнив касаційну скаргу ПАТ «Житомиргаз», визнавши законність встановлення загальнобудинкових лічильників у Житомирі.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році будинкові лічильники ПАТ «Житомиргаз» у рази збільшили платіжки житомирян. З червня 2017 влада через суд намагалася зобов’язати ПАТ «Житомиргаз» провести перерахунок для мешканців. 1 серпня 2017 мер Сергій Сухомлин закликав житомирян долучитися до колективного позову проти дій газового монополіста, однак у вересні 2017 ГО «Об’єднання споживачів природного газу міста Житомира» програла суд проти газового монополіста. У серпні 2017 позов щодо проведення перерахунків в інтересах житомирян подала Житомирська місцева прокуратура. 22 січня 2018 року апеляційний суд Житомирської області визнав незаконним використання показників будинкових лічильників обліку газу, після чого «Житомиргаз» пояснив, як платитимуть мешканці багатоповерхівок, де були встановлені лічильники.

6 червня 2018 року Корольовський районний суд м.Житомира визнав незаконним встановлення будинкових лічильників газу. 8 червня на брифінгу в прокуратурі області пояснили, що у 2016 році ПАТ «Житомиргаз» здійснило встановлення прибудинкових лічильників на 116 будівлях міста без згоди співмешканців, які проживали у цих будинках, та без згоди контролюючих органів Житомирської міської ради. Суд визнав неправомірними дії ПАТ «Житомиргаз» та ТОВ «Житомиргаз Збут» і зобов’язав провести перерахунок за споживання газу з 1 січня 2017 року та демонтувати будинкові лічильники. 12 червня 2018 «Житомиргаз» повідомив, що не збирається робити перерахунок і буде оскаржувати рішення суду щодо загальнобудинкових лічильників.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram