577ed2b859c5130dc8e91d1bc2a9c46d preview w440 h290 - Мер Житомира створив робочу групу щодо будівництва на Героїв десантників після рішення суду на користь фірми «Фаворит ОПТ»

Мер Житомира Сергій Сухомлин створив робочу групу для вирішення питань забудови земельних ділянок на вулиці Героїв десантників.

Відповідне розпорядження, підписане мером 15 вересня 2021 року, оприлюднили на сайті міської ради.

Робоча група, яку очолює секретар міської ради Віктор Клімінський, створена для «опрацювання питань забудови земельних ділянок за адресою: м.Житомир, вул. Героїв Десантників, 25-а, 27-а». До якого часу має працювати робоча група в розпорядженні не вказано.

У складі робочої групи лише один депутат міської ради – Тетяна Онопрієнко (фракція партії «Пропозиція») і п’ять представників громадської організації «Перспектива мікрорайону Героїв десантників»: Ірина Андрусевич, Тетяна Горбатюк, Михайло Колодій, Людмила Празднікова, Михайло Стахов, Петро Титарчук. Також до робочої групи включили представника забудовника вказаних земельних ділянок – ДП «Фаворит ОТП» АТЗТ «Фаворит», співзасновником якого є депутат Житомирської міської ради Олена Розенблат (ВО «Батьківщина»).

ГО «Перспектива мікрорайону Героїв десантників» була зареєстрована 22 червня 2021 року, її очолює Ірина Андрусевич, засновники організації: Андрусевич Ірина Дмитрівна, Щерба Катерина Євгеніївна, Празднікова Людмила Борисівна, Стахов Михайло Васильович, Романовська Оксана Вікторівна, Борейко Тетяна Віталіївна, Болобан Ірина Зенонівна, Сташук Олег Сергійович, Колодій Михайло Юхимович, Короткий Юрій Володимирович, Єфіменко Андрій Анатолійович.

gryp des1 - Мер Житомира створив робочу групу щодо будівництва на Героїв десантників після рішення суду на користь фірми «Фаворит ОПТ»

gryp des2 - Мер Житомира створив робочу групу щодо будівництва на Героїв десантників після рішення суду на користь фірми «Фаворит ОПТ»

Нагадаємо, на сесії міської ради 5 липня цього року жителі будинків з вулиці Героїв десантників обурювалися новою забудовою і просили міську раду запропонувати фірмі «Фаворит» іншу ділянку для будівництва багатоповерхівки. Мер Житомира Сергій Сухомлин повідомив, що містобудівні умови на зведення багатоповерхівок не видані, з цього приводу йдуть суди, та підтримав пропозицію жителів мікрорайону створити робочу групу.

На той час ДП «Фаворит ОПТ» в суді першої інстанції виграло справу за позовом до департаменту містобудування та земельних відносин Житомирської міської ради з вимогою визнати протиправною відмову у наданні містобудівних умов та обмежень і зобов’язати департамент видати необхідні документи для будівництва багатоквартирних житлових будинків на вул. Героїв десантників.

Житомирський окружний адміністративний суд рішенням від 30 березня 2021 року позво задовольнив частково: зобов`язав департамент розглянути повторно заяву від 29.12.2020 «Фаворит ОПТ» про видачу містобудівних умов і обмежень для проєктування об`єкта будівництва: «Нове будівництво на орендованій земельній ділянці багатоквартирних житлових будинків з об`єктами соціально-громадського призначення за адресою: м.Житомир, вул. Героїв Десантників, 25-а, 27-а».

614991d3f03d0 original w859 h569 - Мер Житомира створив робочу групу щодо будівництва на Героїв десантників після рішення суду на користь фірми «Фаворит ОПТ»

Скріншот з рішення суду

Не погоджуючись з таким рішенням міська рада в квітні подала апеляцію, де просила відмовити у задоволенні позовних вимог ДП «Фаворит ОПТ»..

Представники департаменту наголошували, що підставою для відмови у наданні містобудівних умов та обмежень є численні звернення до міської ради від мешканців багатоквартирних житлових будинків по вул. Героїв десантників та ініціатива проведення громадських слухань щодо негативних наслідків у зв`язку з перспективою будівництва об`єкта. Голова об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Героїв Десантників» пояснювала, що позивачем та відповідачем не надано доказів здійснення розрахунку щодо щільності забудови, рівня забезпечення проживаючих осіб об`єктами благоустрою, наявності об`єктів повсякденного обслуговування, розміру земельних ділянок, а також прибудинкової території суміжних землекористувачів.

Крім того, зазначалося, що вказане будівництво не відповідає існуючому генеральному плану Житомира.

614991df2a2c3 original w859 h569 - Мер Житомира створив робочу групу щодо будівництва на Героїв десантників після рішення суду на користь фірми «Фаворит ОПТ»

Скріншот з постанови апеляційного суду

Але постановою від 2 вересня 2021 року Сьомий апеляційний адміністративний суд у задоволенні позовної заяви відмовив і залишив рішення суду першої інстанції без змін.

Як повідомляв Житомир.info, місцеві жителі, які виступають проти будівництва багатоповерхівок на вулиці Героїв Десантників, в знак протесту зранку 17 березня 2021 перекривали дорогу на проспекті Миру.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram