8b2acdd97774ae9dea0ffa19ddcdab91 preview w440 h290 - Мер Житомира відповів антивакцинаторам: Ваші права закінчуються там, де починаються права іншої людини

Мер Житомира Сергій Сухомлин прокоментував заяви антивакцинаторів, нагадавши про права інших людей, та пригадав ситуацію з примусовою вакцинацією від кору.

Про це Сухомлин говорив 21 жовтня в прямому ефірі програми «Діалоги» на Житомир.info.

«Я розумію, що багато людей зараз говорять про свої права, конституційні права. Ми вже це проходили кілька років тому, коли була епідемія кору, і ми тоді вольовим рішенням, отримуючи незадоволення людей і різні акції, змусили провакцинувати дітей і в нас не було епідемії кору, яка могла б бути, і це дійсно була б біда. Після цього на нас подали в суд, ми виграли першу інстанцію, другу і отримали рішення Верховного суду України, який підтвердив, що ми були праві, бо є закон України «Про захист населення від інфекційних хвороб», в якому є чіткі норми коли влада може застосовувати обмеження. Ще раз хочу сказати, що права людини – це святе, але права кожної людини закінчуються рівно там, де починаються права іншої людини. І права іншої людини на роботу, на медичне обслуговування, на здоров’я не мають бути порушені іншою людиною. Якщо одні проходять вакцинацію, роблять собі щеплення і забезпечують себе і своїх рідних якоюсь надією на безпечне проходження цієї епідемії, то частина людей просто чекає, коли ці люди зроблять йому колективний імунітет і за рахунок цих людей він буде добре жити. Так не буде», — сказав Сергій Сухомлин.

Мер зауважив, що противники вакцинації позбавляють себе життя в соціумі.

«Ти не в соціумі, тоді не користуйся комунальним транспортом чи приватним (громадським) транспортом, тоді не можеш зайти в якесь кафе чи магазин, тут вже будуть обмеження. Є бізнес по доставці продуктів з магазинів, люди, які не мають сертифікатів (про вакцинацію), можуть зателефонувати і замовити собі додому. Якщо ти не хочеш вакцинуватися, тоді живи не в соціумі», — наголосив мер Житомира.

Повністю програму «Діалоги» з мером Житомира Сергієм Сухомлином про «червону» зону, опалювальний сезон та нереалізовані проєкти дивіться тут

Нагадаємо, 19 жовтня під час розширеного засідання міської комісії ТЕБ та НС ухвалили рішення про ведення в Житомирі з 23 жовтня додаткових карантинних обмежень: бізнес зможе працювати, якщо 100% співробітників матимуть щеплення від коронавірусу або кожні 72 години робитимуть ПЛР-тест. Згодом ці обмеження вирішили відтермінувати до 26 жовтня, щоб люди встигли зробити щеплення. Зараз у Житомирі працює центр масової вакцинації в ТЦ «ОЛДІ» на вул. Грушевського, 5, а з 23 жовтня відновлює роботу центр вакцинації в спортзалі школи №6 на вул. Короленка, 7. Станом на 18 жовтня 2021 року в Житомирі вакциновано 53% дорослого населення, з яких 24% (50 тис. 706 осіб) отримали дві дози вакцини.

Які обмеження для невакцинованих діють в різних країнах читайте тут

Як повідомляв Житомир.info, 1 лютого 2019 у зв’язку з ускладненням епідемічної ситуації щодо захворюваності населення на кір у Житомирі вирішили не приймати до житомирських закладів невакцинованих від кору і пояснили механізм заборони допуску невакцинованих дітей до навчання. В березні цього ж року батьки житомирських дітей ходили в мерію, вимагаючи у чиновників припинити «дитячий геноцид», який полягає у недопуску до освітнього процесу дітей без щеплення вакциною КПК, та влаштовували мітинги біля міської ради. 17 квітня 2019 року Верховний суд України ухвалив рішення на користь обов’язкової вакцинації та визнав, що заборона відвідувати дитячі садочки невакцинованим дітям законна.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram