ab613fe7061d751ff022c881a4e19e3f preview w440 h290 - Мера Житомира обрали заступником голови Палати місцевих влад

Під час робочої поїздки до Хмельницької області Президент України Володимир Зеленський взяв участь у засіданні Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад при Главі держави.

Про це 3 червня 2021 року повідомляє пресслужба президента.

Президент зауважив, що в Україні завершився перший етап реформи базового рівня місцевого самоврядування.

«Попереду – масштабна робота на регіональному й субрегіональному рівнях. Попереду непростий процес змін до Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою, змін до українського законодавства про місцеве самоврядування, а також до Бюджетного кодексу України», – сказав Володимир Зеленський.

Він наголосив, що уважно стежить за процесами передачі громадам об’єктів комунальної власності. Президент акцентував увагу на важливості фінансової самостійності місцевих бюджетів та спроможності територіальних громад.

У цьому контексті Глава держави проінформував про наміри ініціювати спільно з урядом та парламентом законопроекти щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема щодо вдосконалення плати за землю, податку на нерухоме майно, на доходи фізичних осіб, єдиного й транспортного податків.

«Мова не про збільшення цих податків, а про збільшення тієї частки, яка залишається на місцях», – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, була розглянута низка організаційних питань. Так, учасники засідання обрали головою Палати місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад мера Львова Андрія Садового. Його заступниками були обрані міський голова Житомира Сергій Сухомлин (виділено ред.) та міський голова Дніпра Борис Філатов.

«Андрій Садовий запропонував запровадити ротаційний принцип та випробувальний термін, який був визначений для нього на шість місяців. Також учасники засідання включили до складу президії Конгресу виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, затвердили склад лічильної комісії й секретаріату засідання Палати та схвалили Регламент роботи Палати», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляв Житомир.info, мер Дніпра Борис Філатов та мер Житомира Сергій Сухомлин були серед ініціаторів створення в 2020 році партії «Пропозиція». За результатами місцевих виборів, які проходили 25 жовтня 2020 року, до Житомирської міської ради пройшли 6 партій, найбільша фракція у «Пропозиції» — 16 депутатських мандатів з 42 (38%).

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram