Значне зростання кількості нових випадків захворювання на COVID-19, яке спостерігається в країні з минулого тижня, пов’язане з нехтуванням громадянами рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я щодо профілактики зараження коронавірусною інфекцією. Українці переплутали пом’якшення карантину з його повною відміною.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 16 червня – інформує пресслужба МОЗ.

«Значне зростання кількості підтверджених випадків на COVID-19 у нас почалося минулого тижня, коли ми стійко перейшли поріг і почали ставити своєрідні антирекорди – більше 600 випадків за добу, було і 753 випадки на минулому тижні. Ми пов’язуємо це, в тому числі, з тим, що люди переплутали пом’якшення карантинних заходів з повним скасуванням всіх обмежень, які існують в країні. Деякі українці повністю нехтують такими рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я як дотримання соціальної дистанції, користування антисептиками та масками», — підкреслив Степанов.

5ee8909112949 original w859 h569 - Міністр назвав причини значного зростання випадків COVID-19: нехтування масками й дистанцією та святкові заходи

Фото
з сайту Житомирської ОДА ілюструє новину про виїзну нараду в
літературно-меморіальному музеї Лесі Українки в м.
Новограді-Волинському, яку проводили 15 червня 2020 року

Крім цього, за словами міністра, спалахи хвороби в окремих населених пунктах часто пов’язані з проведенням святкових заходів без дотримання карантинних обмежень.

«Ми вважаємо, що одним із основних критеріїв для зниження ризиків інфікування і, як наслідок, зменшення кількості тих, хто захворів, — це дотримання рекомендацій Міністерства охорони здоров’я», — зазначив Максим Степанов.

За словами очільника відомства, окрім зростання нових випадків захворювання на COVID-19, в країні спостерігається ріст кількості звернень громадян з симптомами коронавірусної хвороби, а також госпіталізації хворих. Максим Степанов нагадав, що в Україні діє адаптивний карантин, який передбачає посилення обмежувальних заходів в разі погіршення епідемічної ситуації в тому чи іншому регіоні.

Також МОЗ оприлюднило показники для послаблення протиепідемічних заходів станом на 16.06.2020: не готові 11 регіонів, в тому числі – Житомирська область.

sit16062020 - Міністр назвав причини значного зростання випадків COVID-19: нехтування масками й дистанцією та святкові заходи

Нагадаємо, станом на ранок 16 червня в Україні підтверджено 32 476 випадків COVID-19, з яких 666 – за останню добу; в Житомирській області – 1101 випадок коронавірусу, з яких 14 – за останню добу.

Як повідомляв Житомир.info, в Житомирській облдержадміністрації 15 червня 2020 року відбулася нарада з силовиками, де говорили про посилення перевірок щодо дотримання карантинних заходів у громадському транспорті та закладах торгівлі.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram