f73bc9b4aa3b730210e3ca1bf241f31c preview w440 h290 - Молодик, який під час відпочинку у «Лісовичку» поблизу Житомира, смертельно поранив чоловіка з іншої компанії, отримав 12 років ув’язнення

Житомирянин, який у травні 2017 року під час відпочинку на території рекреаційного центру «Лісовичок» у селі Березина Житомирського району підрізав чоловіка з іншої компанії, а потім втікав рейсовим автобусом, отримав 12 років ув’язнення.

Про це йдеться у вироку Корольовського райсуду Житомира від 27 вересня 2021, оприлюдненому в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

За матеріалами суду, 28 травня 2017 обвинувачений разом з родиною і друзями відпочивав у альтанці на території «Лісовичка» поблизу Житомира. У цей час у великій закритій альтанці родина (кавказької національності) святкувала ювілей дружини загиблого.

Обидві компанії вживали алкоголь. Поки смажили шашлик і готували люля-кебаб чоловіки з обох компаній спілкувалися між собою. Потім загиблий носив лаваш і люля-кебаб у альтанку до обвинуваченого, аби пригостити.

Близько 20.00 обвинувачений підійшов до закритої альтанки і зі словами «Виходь, чурка, буду різати» визвав загиблого на двір на розмову. Декілька свідків підтвердили, що у руках обвинувачений тримав ножа, проте після події знаряддя злочину знайти не вдалося. Загиблий вийшов з альтанки, прихопивши каністру, яка стояла біля виходу, нею він оборонявся від нападника.

Під час сутички обвинувачений, розмахуючи ножем, спершу поранив руки загиблого та його дружини, а потім впав, перечепившись через пеньок. У цей час загиблий нахилився над обвинуваченим і отримав ножем у серце. Медики констатували смерть потерпілого, сказавши, що вона була миттєвою.

615717e3d90b1 original w859 h569 - Молодик, який під час відпочинку у «Лісовичку» поблизу Житомира, смертельно поранив чоловіка з іншої компанії, отримав 12 років ув’язнення

Після цього нападник із родиною почав втікати до траси, забіг на АЗС, перехопив рейсовий автобус і намагався втекти до міста, втім автобус зупинили правоохоронці біля «Ліктрав» і затримали підозрюваного у смертельному пораненні чоловіка.

На суді обвинувачений свою вину категорично відкидав, розповів, що підходив до сусідньої компанії, питав, що готують у казані, пропонував загиблому самогон, але той відмовився. За його словами, потерпілий почав ображати його і виражатися нецензурно з приводу України, поводив себе агресивно, на що він (обвинувачений) зауважив, що він – українець і перебуває на своїй землі і тому ніхто не має права наказувати йому, що робити.

«Він (ОСОБА_1) людина принципу, патріот своєї країни, і коли його принижують та кажуть, що він не має права ходити по своїй землі, то він не мовчав би. Він (ОСОБА_1) не любить не вияснених питань, він просто хотів дізнатись, чим він ОСОБА_3 образив і мав, коли що, попросити вибачення у нього. Він (ОСОБА_1) не знав, що ОСОБА_3 азербайджанець, хоч національності він розрізняє. Тому згодом близько 20 години він пішов до альтанки потерпілих, щоб поговорити із ОСОБА_3, постукав у двері, відчинив їх та попросив потерпілого вийти на вулицю. При цьому проводив себе ввічливо», — йдеться в матеріалах суду.

2222 - Молодик, який під час відпочинку у «Лісовичку» поблизу Житомира, смертельно поранив чоловіка з іншої компанії, отримав 12 років ув’язнення

Проте вина чоловіка в умисному вбивстві опонента підтверджується показами свідків. На суді кілька з них розповіли, що ініціатором спілкування був обвинувачений, він декілька разів підходив до чужого мангалу, цікавився кавказькою кухнею, пропонував самогон. Усі ці розмови були спокійними, агресії, суперечок чи розмов на підвищених тонах не було. Допоки п’яний обвинувачений не прийшов увечері до їхньої альтанки.

Товариш обвинуваченого на суді спробував переказати розмову обвинуваченого з загиблим біля мангалу: сказав, що «вийшла якась незрозуміла розмова». Нібито, після відмови від самогону загиблий сказав, що українці Україну «проморгали», що вони тут ніхто, і що обвинувачений випивший, то нехай думає над тим, що говорить.

Дружина обвинуваченого не змогла розповісти, що стало причиною конфлікту, запевнила, що чоловік пішов до сусідньої альтанки, аби подякувати за страву, якою їх пригостили. Сказала, що після цього бачила, як її чоловіка били кілька людей. Проте побиття обвинуваченого групою осіб спростувала експертиза, яка виявила у нього лише одне садно на обличчі.

Отже, суд дійшов висновку, що обвинувачений вчинив умисне вбивство через негативне ставлення до осіб азербайджанської національності, які живуть в Україні, тобто у обвинуваченого виникла нетерпимість до опонента, внаслідок чого він вирішив умисно вбити потерпілого.

За вироком суду за умисне вбивство обвинувачений отримав 12 років позбавлення волі. Строк відбування покарання рахуватимуть з дати фактичного затримання, тобто з 28 травня 2017 року – із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

61571826257d0 original w859 h569 - Молодик, який під час відпочинку у «Лісовичку» поблизу Житомира, смертельно поранив чоловіка з іншої компанії, отримав 12 років ув’язнення

Як повідомляв Житомир.info, близько 20.00 28 травня 2017 року біля «Ліктрав» у Житомирі затримали чоловіка, який у кафе смертельно поранив опонента. Наступного дня поліція і свідки розповіли подробиці смертельного поранення уродженця Азербайджану в кафе під Житомиром.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram