cf923adbe221f0d90c70474ae6587fa2 preview w440 h290 - Молодому вченому з житомирського університету хочуть призначити іменну стипендію Верховної ради

7 липня на засіданні парламентського Комітету з питань освіти, науки та інновацій народні депутати заслухали першу щорічну доповідь освітнього омбудсмена та розглянули проект постанови «Про призначення у 2021 році іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених — докторів наук».

Про це 8 липня повідомила пресслужба парламенту.

«Освітній омбудсмен Сергій Горбачов окреслив основні проблеми розвитку галузі, з якими найчастіше звертаються до нього та запропонував шляхи вирішення окремих проблем. Найбільше звернень стосувалися питання реорганізації освітньої мережі в частині створення ліцеїв. Також серед нагальних проблем – фінансування галузі, формування та розподіл освітньої субвенції, дотримання прав педагогічних працівників, вдосконалення антибулінгового законодавства, інклюзивне навчання тощо», — йдеться у повідомленні.

Також на засіданні члени Комітету розглянули проект постанови про призначення у 2021 році іменних стипендій Верховної ради для молодих учених. Голова Комітету Сергій Бабак повідомив, що з кожним роком кількість конкурсантів зростає.

«Цьогоріч надійшло 90 робіт, це приблизно 3 людини на одну стипендію. Розмір стипендії складає понад 11 тис. грн щомісячно», — додав Сергій Бабак.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній раді включити до порядку денного п’ятої сесії, прийняти за основу та в цілому проект постанови про призначення у 2021 році іменних стипендій для молодих учених — докторів наук.

«Призначити у 2021 році 30 іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених — докторів наук із щомісячною виплатою кожної у розмірі п’яти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених на 1 січня 2021 року», — йдеться у проєкті постанови.

У переліку стипендіатів є один представник житомирського університету, стипендію у розмірі 11 тис. 350 грн хочуть призначити Стельниковичу Сергію Володимировичу – доктору історичних наук, професору кафедри Житомирського державного університету імені Івана Франка МОН України на виконання наукової (науково-технічної) роботи «Україна в роки Другої Світової війни: соціальна реальність та історична пам’ять».

Нагадаємо, в 2016 року Сергій Стрельникович отримав нагороду обласного конкурсу «Краща книга року» за видану в 2015 році книгу «Житомирсько-Вінницький регіон в умовах нацистської окупації 1941-1944 рр.».

Як повідомляв Житомир.info, розпорядженням КМУ від 26 травня 2021 року на ІІ семестр 2020/2021 навчального року академічна стипендія Кабінету міністрів призначена студентці «Житомирської політехніки» та студенту ЖДУ ім.Івана Франка.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram