a68016a8f38db594208c7d09092b3c2e preview w440 h290 - М’ясний павільйон на Житньому ринку в Житомирі за два тижні до свят. Фоторепортаж

У середині грудня в м’ясному павільйоні на Житньому ринку в Житомирі особливо щедро: прилавки вгинаються від свіжого м’якуша, реберець, підчеревини, сала. Продавці пропонують широкий асортимент та очікують ажіотажу, адже м’ясо – інгредієнт багатьох страв, якими на новорічно-різдвяні свята господині частуватимуть свої родини та гостей.

Перед тим, як потрапити на прилавок, сало-м’ясо проходить лабораторну перевірку. На експертизу м’ясотуші приймаються з 6 ранку, – зазначає завідуючий лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на Житньому ринку Євгеній Давидов. Якщо м’ясо не проходить лабораторного «екзамену», у продаж його не пускають.

«З початку року нами не допущено у продаж 15 м’ясотуш. Основні причини – сторонній запах, вимушений забій або забій в стадії агонії. У лабораторії проводять всі дослідження, передбачені для м’ясотуш, які поступають у вільний продаж: огляд, радіологічний контроль, трихонолоскопія, дослідження на фіноз, сибірську виразку та інші інвазивні захворювання», – каже Євгеній Давидов.

У продаж потрапляють лише м’ясотуші, які пройшли перевірку
за усіма критеріями.

М’ясний павільйон починає працювати з 7 ранку. Продавці зазначають, що зранку м’ясо дорожче, бо найсвіжіше, а після обіду дешевшає на 3,5 грн, а іноді і на 10 грн. Перед святами ціни на м’ясо трохи зросли – у середньому на 5 грн. Яловичину на ринку зараз можна купити за 95-145 грн, свинину за 88-130 грн, яловичі ребра чи грудинку – 75-88 грн, свинину на кістці – 85-120 грн, сало – 70-100 грн.

Про ціни на Житньому ринку в Житомирі за місяць до Нового року-2019 дивіться у відеосюжеті

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram