До редакції Житомир.info 13 жовтня звернувся читач, який розповів про пошкодження могил на Російсько-Вільському кладовищі в Житомирі. Чоловік розповідає: на території цвинтаря робітники проводять зрізання дерев, а гілки та стовбури хаотично падають на хрести, пам’ятники, огорожу, пошкоджуючи їх.

«На Російському цвинтарі зараз активно ріжуть дерева. Гілками і стовбурами завалена половина сектору з боку вулиці Миколи Сціборського. Побито і поламано купу пам’ятників і хрестів, погнуті огорожі, колоди лежать просто на могилах», – оборюється чоловік.

Відео читача

У комунальному підприємстві «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Житомирської міської ради підтверджують, що на Російсько-Вільському кладовищі дійсно тривають роботи зі зрізання дерев. Однак тут наголошують: після проведення цих робіт територія кладовища, в тому числі і могили, буде приведена до ладу.

«Дерева дійсно зрізаються. Заввишки вони до 50 метрів, а то й більше. Роботи проводять верхолази – працівники компанії, яка виграла тендер. Ми добивалися проведення цього тендеру. Адже була і відповідна колективна заява людей: житомиряни зверталися до міського голови, аби ці дерева зрізали. І, дійсно, у ході робіт гілки падають на могили у деяких місцях. Але – і це дуже важливо – усі пошкодження будуть усунені після завершення робіт. Тобто, усі пам’ятники та хрести відновлять. В інший спосіб їх зрізати неможливо», – пояснив директор КП «Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування» Василь Ганченко.

Він наголосив: дерева на кладовищі необхідно видалити, адже вони аварійні.

«Навіть якщо у ході робіт на могилу впала гілка, це краще, аніж, не дай Боже, шматок стовбура привалить якусь людину», – зазначив директор комунального підприємства.

Він також додав, що раніше високі аварійні дерева видалили на Чеському цвинтарі, невдовзі насадження, які загрожують падінням, приберуть і зі Смолянського цивільного кладовища.

Як повідомляв Житомир.info, у квітні 2015 року до редакції Житомир.info також зверталися житомиряни зі скаргою на руйнування могил на Російсько-Вільському кладовищі, зазначаючи, що до пошкоджень призвело падіння гілок і стовбурів під час зрізання дерев. Однак комунальники тоді пояснювали, що дерева повалив вітер, а вони лише прибирали гілки та стовбурі.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram