На черговій сесії міської ради 17 червня депутати погодили чотирнадцять ділянок, де в майбутньому облаштують платні парковки.

«Відповідне рішення сесії – це 14 об’єктів. Це два наших ринка – Сінний та Житній: Сінний – це вулиця Домбровського та вулиця Покровська, Житній – вулиця Небесної Сотні. Третій об’єкт – це площа Перемоги, велика паркозона. Також визначені безкоштовні місця поруч з об’єктами, де є платні парковки: на паралельних вулицях, на вулицях, які знаходяться поруч з даними об’єктами», — говорить начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

Управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради презентувало онлайн мапу, на якій зображені безкоштовні та платні парковки. Начальник управління зазначив, що коли її остаточно доопрацюють, мапа буде в вільному доступі на сайті міської ради, а в майбутньому можуть створити вебсайт, на якому можна буде одразу оплатити перебування на паркомісці.

«Після того, як буде визначений оператор платного паркування, буде відповідно розроблена інтерактивна вебсторінка, де можна буде подивитися на кількість вільних місць, оплатити парковку, але це буде відповідальність оператора з паркування», — сказав Костянтин Підпокровний.

Наразі працюють над збільшенням безкоштовних парковок, розповідає Костянтин Підпокривний.

«Зараз працює наша комісія з безпеки дорожнього руху, шукаємо можливі місця, де можна забезпечити безкоштовне паркування, щоб дати альтернативу нашим автомобілістам. Щоб можна було при необхідності пройти пів кварталу, квартал, але безкоштовно залишити автомобіль», — каже начальник управління транспорту і зв’язку Житомирської міської ради Костянтин Підпокровний.

Працювати платні парковки розпочнуть не раніше наступного року.

«Вважаємо, що оголошення конкурсу буде орієнтовно осінню, десь в жовтні, листопаді, проведення відповідних процедур. В ідеалі до кінця поточного року ми маємо визначити оператора, і він має приступити до облаштування паркозон. Щоб з наступного року вже ці питання розпочати врегульовувати й наповнювати міський бюджет», — говорить Костянтин Підпокровний.

Нагадаємо, у лютому цього року журналісти Житомир.info показували, як паркуються в центрі Житомира та розповідали, коли в місті з’являться платні парковки. Проєкт рішення сесії з переліком земельних ділянок для платного паркування оприлюднили 2 червня.

Як повідомляв Житомир.info, з 1 червня 2021 року в Житомирі почали працювати інспектори з паркування, які попереджали водіїв про порушення, а вже з 9 червня інспектори почали штрафувати водіїв за порушення правил зупинки чи стоянки.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram