До кінця 2021 року у Житомирі мають побудувати сміттєпереробний завод. Будівництво заводу мало розпочатися на початку березня 2020 року, але не розпочалось через складну процедуру отримання усіх дозвільних документів.

У квітні 2021 року на спільній пресконференції мер Житомира та директор групи компаній «Ґрін Бін Україна» Євгеній Барах повідомили, що будівництво розпочнуть у травні поточного року.

Втім, будівельні роботи за адресою Складський провулок, 20 розпочалися в середині літа. Наразі тут є техніка, на території видно, що залили фундамент.

Журналістам Житомир.info міський голова розповів, що роботи йдуть за графіком, будівництво мають завершити до кінця року, а у 2022 році завод вже має працювати.

«Зараз заливають фундамент. У вересні ми запросимо журналістів, там буде йти монтаж самих приміщень, тому буде видна якась робота. Але по графіку вони планують до кінця року завершити будівельні роботи. Ми спілкувалися з ними на минулому тижні, вони планують в листопаді завезти обладнання. Обладнання хорвацької компанії, яка побудувала понад 20 заводів в Європі. Я був на цьому підприємстві, велике підприємство, яке багато років виготовляє обладнання для сміттєпереробних заводів. Спочатку буде якийсь технологічний процес, але до кінця року він має бути побудований», — говорить Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Наявність такого заводу має позитивно вплинути на екологію у місті, також це дозволить мати альтернативне паливо, зазначив міський голова.

«На 85-90% зменшиться навантаження на полігон. Після запуску заводу, ми будемо розглядати додаткові опції: у нас з’явиться rdf-паливо, яке буде очищене, сертифіковано. Об’єми цього rdf – це приблизно заміщення 20 млн кубів газу для «Теплокомуненерго», це майже 30% забезпечення міста теплом. Тому – це екологія, імідж міста, а головне, з часом, ми виходимо на повну незалежність від газу, а це платіжки й все інше», — каже Сергій Сухомлин.

Нагадаємо, 21 серпня 2019 у програмі «Діалоги» на Житомир.info Сергій Сухомлин пояснив механізм роботи сміттєпереробного заводу, описавши шлях сміття від контейнерів до кінцевого продукту переробки. Наприкінці жовтня 2019 року інспекції з благоустрою Житомира доручили розчистити земельну ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу.

У листопаді 2019 мер Житомира Сергій Сухомлин у програмі «Тема дня» на Житомир.info розповів, що хорватська фірма «Tehnix», яка має будувати сміттєпереробний завод у Житомирі, не розпочинала роботи взимку, бо це дорого.

7 лютого 2020 року у соцмережі Сергій Сухомлин повідомив, що хорватська компанія «Tehnix» вже завершує виготовлення обладнання для проєкту сміттєпереробного заводу в Житомирі, будівництво виробничих цехів якого розпочнуть в березні.

Як повідомляв Житомир.info, переробкою сміття у Житомирі планує займатися хорватська компанія «Технікс». На сесії міськради в липні 2018 представник компанії розповів про 100-відсоткову переробку сміття та назвав орієнтовну вартість заводу – 10 млн євро, а київське ТОВ «МС Соціальний Проект» отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою з відведення 5 га землі для сміттєпереробного заводу на східній околиці Житомира (провулок Складський, 20). 8 листопада 2018 депутати міської ради передали компанії цю земельну ділянку в оренду на 20 років.

Після сесії 17 травня 2018 року мер Сергій Сухомлин розповідав, що є три пропозиції від інвесторів на будівництво сміттєпереробного заводу по пров. Складський, 20 та розповідав про умови співпраці: усім потенційним інвесторам виставляють умову щодо банківської гарантії на 1-1,5 млн євро на термін здачі заводу в експлуатацію.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram