2017 06 20rozenblat 7 w440 h290 - НАБУ проводить обшуки у помічників, у документах фігурує законопроект про легалізацію бурштину, - Розенблат

Національне антикорупційне бюро проводить обшуки у помічників народного депутата від Житомир Борислава Розенблата, у документах НАБУ фігурує законопроект щодо легалізації видобутку бурштину.

Про це 20 червня на своїй сторінці у фейсбук написав Розенблат.

«Я продовжую наполягати на тому, що це провокація, яка направлена на те, щоби знівелювати результати моєї діяльності у сфері легалізації бурштину. Як доказ – зараз відбуваються обшуки у моїх помічників. У всіх документах НАБУ, які я бачив, фігурує одна тема: написання законопроекту про легалізацію бурштину. Як ви пам’ятаєте, я був автором законопроекту №1351-1, який Рада провалила. Було багато критики, але ніяких конструктивних зауважень. Всі в один голос кричали, що треба конче легалізовувати, але ніхто не проголосував. Тоді я зробив висновок, що з незаконного видобутку мають частку ті, хто на пряму впливає на голосування у Раді. Я говорив про це під час прямих ефірів. Після провалу проекту закону №1351-1 я, як і обіцяв, подав новий законопроект. Тоді ж мені натякнули, що не варто бути таким настирним. Зокрема, почалися погрози», — пише народний депутат.

Він також спростовує слова свого колеги по фракції БПП нардепа Сергій Лещенка, що нібито хабар у розмірі 200 тисяч доларів США Борислав Розенблат отримав за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину.

«У цьому немає сенсу, бо я не є чиновником чи посадовою особою, яка може вирішувати такі питання в принципі. Навіщо мені платити гроші, якщо я не маю впливу? Так, я писав звернення на ГПУ з проханням розібратися з незаконною видачею чиновниками Держгеонадр спеціальних дозволів на видобуток бурштину на Житомирщині низці компаній. Після того, як я відкрито заявив, що чиновники з Держгеонадр «розбазарюють» бурштиноносні землі, на мене пішла дуже сильна інформаційна атака. Очевидно, що були залучені всі засоби впливу, написані заяви в НАБУ, на які, власне, бюро і відреагувало», — пояснює Розенблат.

Він нагадує, що зараз прокуратура через суд вимагає скасувати спецдозволи на видобуток бурштину у Житомирській області, які були видані без погодження обласної ради компаніям «Райт Солюшн», «Амбер Холдинг» та «Надра Галичини».

«Крім того, сам в.о. голови Держгеонадр, який давав добро на видачу, позбувся посади. Звісно, такого мені пробачити не могли. Прошу не робити ніяких висновків, поки не закінчиться слідство… Охоронець і досі затриманий. Мені дуже шкода, що так сталося, і що людина, яка пройшла війну, в чесності та мужності якої сумнівів бути не може, стала жертвою такої провокації. Останнім часом я отримував погрози щодо моєї діяльності. Я неодноразово про це заявляв, просив охорону СБУ. Проте, ніякої допомоги від Служби Безпеки я не отримав. Зі мною була тільки ця людина. Це справжній воїн. Я зроблю усе можливе, щоби розібратися в ситуації. НАБУ мене не допитувало. Вчора сам поїхав туди, щоб з’ясувати ситуацію, але зі мною ніхто не зустрівся. Я найняв адвокатів, вони працюють. Якщо буде виклик у НАБУ, то я, звісно, піду. Я готовий до співпраці. Повністю впевнений у своїй правоті. Знаю, що ніяких протиправних дій я не робив. Чекаємо на офіційний коментар бюро», — пише нардеп.

Натомість на 20 червня запланований спільний брифінг керівників НАБУ та антикорупційної прокуратури.

«У вівторок, 20 червня, о 14:00 відбудеться спільний брифінг Директора Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника та керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького на тему: «Актуальні розслідування НАБУ та САП», — зазначається в анонсі, який отримав Житомир.info.

Нагадаємо, в квітні цього року в  спецрепортажі програми «Схеми» про охоронців нардепів Борислав Розенблат розповідав, що просив СБУ надати йому безкоштовну охорону

Як повідомляв Житомир.info, ввечері 19 червня в Інтернеті почала поширюватися інформація про те, що в Києві на хабарі затримали охоронця народного депутат від Житомира Борислава Розенблата, сам нардеп назвав це затримання спланованою провокацією.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram