0bead1d1686eade0a309d097c48d7700 preview w440 h290 - Нацполіція розслідує факт витоку персональних даних громадян й запевняє, що вони не із застосунку «Дія»

Нацполіція розпочала кримінальне провадження за фактом витоку інформації про персональні дані громадян.

Про це повідомляє пресслужба МВС.

«12 травня 2020 року за фактом розповсюдження персональної інформації громадян на одному з анонімних телеграм-каналів Головним слідчим управлінням Нацполіції України внесено відомості у ЄРДР і розпочато розслідування кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (Несанкціоноване втручання у роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку, що призвело до витоку, втрати, підробки, блокування інформації, спотворення процесу обробки інформації або до порушення встановленого порядку її маршрутизації). Оперативний супровід розслідування здійснює Департамент кіберполіції Нацполіції України», — йдеться у повідомленні.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Нацполіція розслідує факт витоку персональних даних громадян й запевняє, що вони не із застосунку «Дія»

Попереднім аналізом встановлено, що обсяг протиправно оприлюднених персональних даних є компіляцію з інформаційних баз різних державних відомств і недержавних організацій за різні періоди попередніх років і не має відношення до початку роботи державного мобільного застосунку «Дія».

«На даний час роботу ресурсу, який протиправно розповсюджував персональні дані громадян, припинено. Кіберполіція у взаємодії з іншими державними органами вживає заходи із недопущення відновлення його роботи та ефективного розслідування кримінального провадження», — зазначають у поліції.

Віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також наголосив, що інформація про виток персональних даних із застосунку «Дія» — це фейк.

«Це неможливо навіть теоретично! По-перше і головне, «Дія» не має бази даних і не накопичує таку інформацію. По-друге, кількість інформації, яка доступна у зазначеному боті набагато, в десятки, а то й сотні разів, перебільшує ту, з якою працює «Дія». По-третє, попередній аналіз інформації боту свідчить про використання старих баз даних, які вже не один рік доступні в Даркнеті. Зокрема, мова йде про базу даних Приватбанку (до націоналізації), а також інших приватних (не державних) баз даних. Наприклад, в боті доступні паролі від Вконтакте, Linkedin. Службою безпеки України розпочаті відповідні слідчі дії щодо роботи телеграм-боту та доступних в ньому персональних даних», — написав вранці 12 травня Федоров на своїй сторінці у Facebook.

Нижче – скріншот з анонімного телеграм-каналу «UA Baza Bot»

5ebb98c24e380 original w859 h569 - Нацполіція розслідує факт витоку персональних даних громадян й запевняє, що вони не із застосунку «Дія»

Як повідомляв Житомир.info, банки періодично нагадують своїм клієнтам правила безпеки, щоб не потрапити на гачок шахраїв, які намагаються отримати персональні дані.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram