c42acd02b08ad7d2d13471f40f8c4ebd preview w440 h290 - Найбільш травмонебезпечні галузі у Житомирській області – соціально-культурна і торговельна

У Житомирській області виробничі травми найчастіше отримують працівники соціально-культурної сфери та галузі торгівлі.

Про це, зокрема, йдеться у повідомленні прес-служби управління Держпраці у Житомирській області від 21 березня.

«Найбільш травмонебезпечна галузь нагляду в області – соціально-культурна сфера та торгівля. В першу чергу, пов’язано це з тим, що 60% з усіх піднаглядних управлінню Держпраці у Житомирській області суб’єктів господарювання – це підприємства, установи, організації соціально-культурної сфери та торгівлі», – йдеться у повідомленні. У прес-службі управління Житомир.info уточнили, що така тенденція – загальноукраїнська, адже саме соціально-культурні заклади і торговельні підприємства є найбільш чисельними серед суб’єктів господарювання.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Найбільш травмонебезпечні галузі у Житомирській області – соціально-культурна і торговельна

Усього в 2018 році травмувались 113 працівників, з них 15 – смертельно. Тобто, у Житомирській області торік кожний 8 випадок травмування на виробництві мав смертельний наслідок. В управління Держпраці наводять порівняння: у країнах Євросоюзу показники відношення кількості травм на виробництві, що припадають на 1 випадок загибелі, в десятки разів нижчі. Пояснюється це масовим приховуванням нещасних випадків, особливо у секторі незадекларованої праці, – зазначають в управлінні.

Тут також інформують, що найчастіше минулого року працівники травмувались восени та взимку: у лютому та листопаді. У розрізі днів робочого тижня: у вівторок та п’ятницю, а за погодинним розподілом: зранку –з 10:00 до 11:00 та після обіду – з 14:00 до 15:00. Крім того, чоловіки травмувались вдвічі частіше, аніж жінки.

«Загалом 42% травмованих на виробництві – це досвідчені працівники із загальним стажем роботи понад 20 років. У розрізі вікових груп: найнижчий рівень травматизму спостерігається з працівниками віком понад 60 років, а найвищий – з працівниками 30-39 років», – зауважують в управлінні Держпраці.

А причинами настання більшості нещасних випадків були організаційні проблеми. Це порушення технологічного процесу, порушення трудової та виробничої дисципліни, у тому числі ігнорування посадових обов’язків, невиконання працівниками вимог інструкцій з охорони праці, порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, машин, механізмів тощо.

Як повідомляв Житомир.info, у 2018 році на території Житомирської області сталося 107 нещасних випадків, в яких 113 працівників отримали травми під час виконання трудових обов’язків, у тому числі 15 працівників отримали травми несумісні з життям.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram