Міський бюджет цього року прийняли рано, але субвенції з держбюджету знову не вистачає на зарплати педагогів та медиків.

Про це говорили на брифінгу в міській раді 19 грудня.

«За мою практику цей бюджет прийнятий найраніше, 18 грудня ми ще не приймали, у минулому році – 21 грудня. Зазвичай бюджети у нас приймаються 29-30 грудня, що значно ускладнює проведення видатків на початку року. В процесі складання міського бюджету нами було враховане зростання рівня мінімальної заробітної плати, зростання видатків на енергоносії та індекс інфляції (11%). Особливістю бюджету на 2018 рік є те, що крім зростання мінімальної зарплати до 3723 грн був змінений підхід до формування видатків на енергоносії: на виконкомі був затверджений базовий рівень споживання на послуги теплопостачання, на електроенергію, газ та інші комунальні послуги були враховані діючі тарифи і прогнозні показники на 2018 рік. Це дало нам змогу менше коштів закласти на енергоносії, ніж в попередні роки: якщо по пропозиціях Міністерства фінансів обсяг мав бути збільшений до попереднього року на 10-11%, ми збільшили лише на 7%. Сподіваємося, що нам вистачить 123 млн грн для повного забезпечення бюджетних установ», — сказала в.о. директора департаменту бюджету та фінансів Діна Прохорчук.

Вона також розповіла, якою буде ситуація з виплатою зарплат освітянам та медичним працівникам Житомира, де субвенція з державного бюджету становить 210,4 млн грн та 285,6 млн грн, відповідно.

«На 2018 рік ми маємо дефіцит ресурсу 84,7 млн грн лише по педпрацівникам. Зазначена сума обрахована виходячи з підвищення на 25% заробітної плати педпрацівникам і становить 3,5 місячних фонди заробітної плати. Ми вже маємо інформацію, що держава частково допоможе нам вирішити цю проблему: існує нова дотація на галузі освіти та охорони здоров’я і 44,6 млн грн ми плануємо отримати через обласний бюджет з державного бюджету. Також близько 10-15 млн грн у нас будуть кошти, які залишаться з поточного року», — пояснила в.о. директора фіндепартаменту.

Мер Сергій Сухомлин зауважив, що дефіцит коштів на виплату зарплати педагогічним працівникам становитиме 24-25 млн грн, але за рахунок економії можливо завершити наступний рік без боргу перед педагогами.

«Як і в поточному році залишається проблема на 2018 рік із забезпеченістю галузі охорони здоров’я: недостатність становить 82,4 млн грн – майже 3 місячних фонди зарплати медпрацівників. Ми маємо інформацію щодо додаткової дотації (з обласного бюджету) 13,3 млн грн, але цих коштів недостатньо. Будемо продовжувати роботу щодо виділення додаткового ресурсу з державного бюджету», — повідомила Діна Прохорчук.

Нагадаємо, на сесії міської ради 18 грудня депутати затвердили міський бюджет на 2018 рік в розмірі 2,8 млрд грн.

Як повідомляв Житомир.info, з міського бюджету додатково виділили 9 млн грн та перерозподілили 5 млн грн, щоб виплатити зарплати медикам за грудень.


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram