bc1a7cf0605d0f3b6078b3c792ed64e5 preview w440 h290 - НАЗК починає перевіряти, чи відповідає спосіб життя чиновників задекларованим статкам

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) розпочинає застосовувати моніторинг способу життя. Це допоможе виявити тих чиновників, які задекларували досить скромні статки та водночас користуються люксовими автомобілями, купують маєтки, отримують коштовні подарунки від найближчих родичів тощо.

Про це 6 липня повідомляє пресслужба НАЗК.

«Відтепер Україна – серед шести країн, які застосовують інструмент моніторингу способу життя. Тож випадки, коли чиновник, який заробляє 10 тисяч, їздить на «Мерседесі», тепер фіксуватимуть не тільки журналістські розслідування. Їх будуть встановлювати та опрацьовувати на рівні держави», – зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - НАЗК починає перевіряти, чи відповідає спосіб життя чиновників задекларованим статкам

Під час моніторингу способу життя НАЗК зокрема перевірятиме таку інформацію:

користування об’єктами, які не вказані в декларації;

відомості щодо отриманих подарунків;

придбання об’єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.

Моніторинг здійснюватиметься на підставі журналістських розслідувань, інших повідомлень у медіа, інформації від громадян, організацій та з інших відкритих джерел.

«Якщо НАЗК встановить невідповідність рівня життя суб’єкта декларування задекларованому ним майну і доходам, це стане підставою для здійснення повної перевірки його декларації. Якщо в результаті моніторингу буде виявлено корупційні порушення – НАЗК повідомлятиме про це правоохоронним органам та іншим уповноваженим суб’єктам», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що проведення НАЗК заходів із моніторингу способу життя передбачено Законом України «Про запобігання корупції». Відділ, який мав виконувати цю вимогу Закону, існував у структурі НАЗК і раніше, однак на практиці заходи з моніторингу способу життя не проводилися.

Як повідомляв Житомир.info, в квітні 2019 року НАЗК було встановлено подання недостовірних відомостей секретарем Житомирської міської ради на суму понад 13,6 млн грн, зокрема, Наталія Чиж не вказала у деклараціях свої фінансові зобов’язання перед банком та фізичною особою: у щорічних електронних деклараціях, які секретар міської ради подавала в 2016, 2017 та 2018 роках, відсутня інформація про отримання позики у серпні 2015 року загальною сумою 81 тис. доларів та 163 тис. 200 доларів. 11 грудня 2019 року прокурор Житомирської області Олег Василів повідомив про підозру секретарю Житомирської міської ради Наталії Чиж за фактом внесення недостовірних відомостей до декларації. В лютому 2020 року Корольовський районний суд м.Житомира почав розгляд справи по обвинуваченню секретаря Житомирської міської ради Наталії Чиж в декларуванні недостовірної інформації.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram