Держава має створювати умови для того, щоб українська земля годувала і створювала робочі місця, а не продавати її. На цьому наголосив Олег Ляшко під час візиту до села Роставиця, що на Житомирщині. Під час спілкування з селянами та фермерами лідер Радикальної партії розповів своє бачення земельної реформи в України.

Аби українську землю не скуповували іноземці під великі агрохолдинги, пропонує створити Державний банк землі.

«Хоче людина продати свою земельну ділянку – по ринковій ціні державі продай землю. Не за 300 доларів, а за 30 тисяч доларів за пай. Якщо людина хоче продати, то щоб хоча б заробила справжні гроші, адже сьогодні ціна на землю занижена. Продаж землі – це найбільша афера в історії української нації. Нам не землю треба продавати, а потрібно, щоб держава створювала умови, щоб ця земля годувала і створювала робочі місця, щоб корова в селі була. Ми пропонуємо змінити закон, щоб на гектар орендованої землі – одна корова в обов’язковому порядку, а не тільки сою, соняшник сіяти, і 15% на пай. Буде процвітаюче село – буде процвітаюче місто і Україна», – розповідає лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Олег Ляшко на Житомирщині: Буде процвітаюче село – буде процвітаюче місто і Україна

Володимир, який 15 років тримає фермерське господарство «Батьківщина», зауважує, що держава має змінити нинішню політику по відношенню до фермерства, зокрема, відновити спецрежим оподаткування.

«Держава повинна повернутися лицем до селянина. Нам раніше, наприклад, давався спецрежим з ПДВ. Зараз ми на загальних підставах платимо ПДВ, тобто це вже мінус 20%», – говорить директор господарства «Батьківщина» Володимир Семенюк.

«Чому ми добиваємося відновлення спецрежиму оподаткування, щоб ПДВ в автоматичному режимі йшло на рахунки підприємства? Тому що вони продають продукцію, ПДВ держава в них забирає, а дотацію не дає», – додає лідер РПЛ.

Під час візиту на ферму Олег Ляшко подякував усіх працівникам за їхню працю і пообіцяв, що буде боротися, аби вони отримували достойні зарплати.

«Я хочу, щоб всі українці знали, що завдяки таким чудовим жінка, які зранку і до вечора працюють, живе Україна. Тому що, коли є доярки, коли в селі є корова, робота, це означає що є процвітаюча Україна. Є тільки одна проблема: державі не потрібна робота цих жінок, вони не цінять ні молоко, ні їхню роботу. Натомість ми добиваємося, щоб не чиновникам піднімали заробітні плати, прокурорам, суддям, працівникам НАБу, в той час, як у доярки мінімальна зарплата. Поміняти місцями їх треба, і нормальні зарплати давати людям праці! Тому я борюся за вас, ваші пенсії і майбутнє ваших дітей», – каже народний депутат України Олег Ляшко.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram