b6f9a1491acfb559afcc0c72354a0a11 preview w440 h290 - Під час робочої поїздки у Житомир міністр охорони здоров’я відвідав два медзаклади та нагородив медиків

До Житомира 20 серпня з робочим візитом приїхав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. В рамках робочої поїздки на Житомирщину Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко планує відвідати як мінімум 2 заклади охорони здоров’я.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної ради.

«Один з них це фтизіопульмонологічний центр. Це показовий приклад успішності реформи, яка розпочалась в 2018 році по оптимізації надання протитуберкульозної медичної допомоги. І саме в Житомирський фтизіопульмонологічний центр можна приїжджати і дивитись, навіщо все це було започатковано і які результати. Коли ми розпочинали реформу, лікування мультирезистентного туберкульозу (це туберкульоз який не лікується однією групою антибіотиків, а потребує великої кількості) було на рівні 30-35 % виліковності, тобто зі 100 людей виліковували тільки 35. Сьогодні показник досягає 85-90 %. Це просто успіх, який потрібно транслювати на всю територію країни», — зазначив Міністр охорони здоров’я.

Також Віктор Ляшко закликав громадян не чекати нового локдауну, а йти вакцинуватись вже зараз.

«Сьогодні в країні є на залишках 7,5 млн доз вакцин. До кінця серпня привеземо ще 2,5 млн. У вересні ще як мінімум 6,5 млн доз вакцини прийде. Тому в мене прохання до всіх – зробіть навантаження на систему охорони здоров’я зараз, коли ви будете приходити і вакцинуватись, ніж будемо чекати і коли буде спалах, будемо змушені відкривати і відкривати нові ліжка, нові лікарні і перепрофільовувати їх під надання виключно допомоги хворим на коронавірус. Тому хотілось би не чекати, а зробити все можливе, щоб цього не допустити», — сказав він.

Міністр відвідав і Дім української культури, де відзначили кращих медиків області з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

Як повідомляв Житомир.info, заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко двічі приїздив у Житомирі, щоб звільнити Зіновія Парамонова з посади керівника державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України». 6 травня 2020 року до Житомирського ОЛЦ завітав головний санітарний лікар України Віктор Ляшко і розпорядився підготувати наказ про звільнення Зіновія Парамонова. Колектив Житомирського лабораторного центру назвав звільнення Парамонова «політичним» і підготував звернення до президента з проханням не допустити цього. Врешті Парамонов залишився на своїй посаді. Але 18 червня Віктор Ляшко знову приїхав до Житомира з наказами про припинення виконання обов’язків керівника закладу Зіновієм Парамоновим та призначенням нового в.о. директора. Тоді ж заступниця голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко запевняла, що Зіновія Парамонова не звільнять з роботи, а запропонують іншу посаду, а колектив скандував «Ганьба!». Зіновій Парамонов з 7 вересня 2020 року повернувся на посаду керівника державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram