23 та 24 травня в Ємільчинському районі Житомирської області агропідприємство, яке із застосуванням авіації проводило обробку посівів сільськогосподарських культур, пошкодило хімічними опіками городні культури жителів декількох сіл.

Про це 3 червня 2019 року на своїй сторінці у Facebook написав нардеп Володимир Литвин. У своєму зверненні до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана він запевняє, що у багатьох жителів сіл Ємільчинського району різко погіршився стан здоров’я.

«Жителі шести сіл Ємільчинського району б’ють тривогу у зв’язку з тим, що їх щедро скропили хімікатами…», — написав Володимир Литвин.

Заступник начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу Сергій Зибалов у коментарі Житомир.info 4 червня інформацію про скроплення хімікатами городин жителів декількох сіл підтвердив.

«Дійсно, була така інформація. Держпродспоживслужба відібрала проби на дослідження, і ми їх чекаємо, аби вже притягнути до відповідальності особу чи осіб, що завдали шкоди селянам та їхнім городнім культурам», — сказав Сергій Зибалов.

У прес-службі Держпродспоживслужби у Житомирській області Житомир.info наголосили, що розбираються з цією ситуацією.

«З Урядової гарячої лінії нам надійшла інформація про те, що до них було декілька звернень протягом 23-24 травня з Ємільчинського району. Наразі створена комісія, яка розбирається та встановлює заподіяну шкоду», — розповіла фахівець зі зв’язків з громадськістю ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області Галина Заріцька.

Як повідомляв Житомир.info, у червні 2018 року в ставку села Бастова Рудня, яке знаходиться в Ємільчинському районі Житомирської області, після обробки полів хімічними препаратами загинула риба, яку запустили місцеві жителі.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram