2017 09 18ogiEn 02 w440 h290 - Питання про збільшення премії ім.Івана Огієнка до 10 тис. грн винесуть на сесію Житомирської облради

Житомирська обласна рада збирається внести зміни у своє рішення від 05.04.2007 № 190 про затвердження Положення про порядок присудження та вручення премії імені Івана Огієнка.

Відповідний проект рішення сесії опублікований на сайті облради 18 вересня.

«Внести зміни у рішення обласної ради від 05.04.2007 № 190 «Про затвердження Положення про порядок присудження та вручення Премії імені Івана Огієнка», виклавши підпункт 1.2 пункту 1 додатка у такій редакції: «1.2. Премія присуджується щороку в розмірі до 10,0 тис.грн. у кожній номінації і виплачується з асигнувань обласного бюджету по галузі «Культура». Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію обласної ради з гуманітарних питань», — зазначається у проекті рішення.

Нагадаємо, 28 квітня цього року у Брусилові пройшло урочисте вручення Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка. 23 червня біля Свято-Михайлівського кафедрального собору в Житомирі відкрили та освятять пам’ятник професору, видатному діячу Української Православної Церкви, митрополиту Іларіону (Огієнку). Питання збільшення розміру премії ім.Івана Огієнка з 3 тис. грн до 10 тис. грн розглядалося на депутатських комісіях ще перед попередньою сесією облради, яка відбулася 27 липня. Зокрема, 21 червня збільшення розміру премії погодила бюджетна комісія, 20 липня це питання розглядала гуманітарна комісія.

Як повідомляв Житомир.info, чергова сесія обласної ради запланована на 26 жовтня

Довідка: Премія імені Івана Огієнка заснована на вшанування видатного українського вченого-мовознавця, письменника, перекладача, педагога, державного та церковного діяча, уродженця містечка Брусилова Івана Івановича Огієнка — митрополита Іларіона (1882-1972 рр.). Премія присуджується за заслуги у розвитку національної духовної культури, утвердження української державності, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди. Премія присуджується у номінаціях: «Література», «Мистецтво», «Освіта», «Наука», «Громадська, політична та духовна діяльність». Премія присуджується особам або групам осіб незалежно від місця їх проживання, національності, статі, віросповідання, расової приналежності, стану здоров’я, громадянства. Премія може присуджуватись посмертно, якщо померлий кандидат у лауреати висувався за життя.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram