248185f13da161a06a875dc85ac242ac preview w440 h290 - Податківці розповіли про електронний сервіс, де можна перевірити акцизну марку і встановити легальність алкоголю

На вебпорталі Державної податкової служби України можна перевірити марки акцизного податку для маркування алкогольних напоїв, тобто встановити легальність походження алкогольного напою.

Про це 19 травня повідомила пресслужба ДПС.

«Марка для алкогольних напоїв повинна містити двомірний штрих-код швидкого реагування (далі – QR-код) та лінійний штрих-код (далі – штрих-код). Це передбачено пунктом 5 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 № 1251, зі змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 12.02.2020 № 97 «Про внесення змін до Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів», – йдеться у повідомленні.

Штрих-код містить інформацію про серію та номер марки.

QR-код містить інформацію про серію та номер марки, реквізити покупця марки: для юридичних осіб – код згідно з ЄДРПОУ, для фізичних осіб – підприємців – код, який відображає реєстраційний номер облікової картки платника податків, та посилання на веб-ресурс для перевірки марки.

60a649625f483 original w859 h569 - Податківці розповіли про електронний сервіс, де можна перевірити акцизну марку і встановити легальність алкоголю

Зображення з сайту ДПС

Перевірити акцизну марка можна за допомогою електронного сервісу

«Пошук акцизної марки», який працює за посиланням https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark.

Під час сканування мобільним пристроєм QR-коду, який нанесено на марку акцизного податку, здійснюється посилання на веб-ресурс https://cabinet.tax.gov.ua/registers/mark для миттєвої перевірки марки.

У разі неможливості зчитування QR-коду за суб’єктивними причинами (розірвано код, зам’ято тощо), інформацію можна перевірити в ручному режимі. Для цього на офіційному вебпорталі ДПС у розділі «Електронний кабінет» необхідно вибрати розділ «Реєстри» – «Пошук марки акцизного податку».

У полі «Вид марки» обираємо значення «Нового зразка» для марки, яка містить QR-коду (тобто нового зразка, що запроваджений з 01.05.2020).

У полі «Серія марки» зазначаємо серію марки, яка складається з комбінації чотирьох великих літер англійського алфавіту.

У полі «Номер марки» зазначаємо номер марки, який складається з шести цифр.

Далі кнопка «Пошук».

Після чого висвітлюється назва суб’єкта господарювання та його код ЄДРПОУ, якому було видано зазначену одиницю марки акцизного податку.

60a6499fdbae1 original w859 h569 - Податківці розповіли про електронний сервіс, де можна перевірити акцизну марку і встановити легальність алкоголю

Скріншот з сайту ДПС

«Цей електронний сервіс дозволяє громадянам не тільки перевіряти легальність походження алкогольних напоїв та тютюнових виробів, але й надає можливість здійснювати громадський контроль за обігом підакцизних товарів», – підсумовують у ДПС.

Нагадаємо, навесні 2021 року співробітники податкової міліції заблокували низку інтернет-сайтів, через які здійснювалась незаконна торгівля фальсифікованим алкоголем.

Як повідомляв Житомир.info, у січні 2021 у Житомирі викрили групу місцевих жителів, які організували виробництво «елітного» алкоголю: у цехах розливали фальсифіковану горілку, бренді та лікери.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram