Всупереч протестам мешканців прилеглих будинків, ТОВ «Дріада» продовжує будівництво багатоповерхівки за адресою Велика Бердичівська, 50-А у Житомирі. На ділянці вже встановили паркан та вирізали дерева. Жителі стверджують, що влада міста не хоче розбиратися у цій справі, більше того, кажуть, навіть не повідомили про робочу групу, яка збиралась 10 січня.

«Наші активісти пішли 10 числа на третю годину в ДБК, але там нікого не знайшли. Випадково з’ясувалось, що місцева влада зробила 10 числа (ред. січня) незаплановану комісію, не поставивши до відома наших активістів. При цьому вони привели туди забудовників, благоустрій і ДБК. На минулому засіданні з боку помічника мера було сказано, нам чітко це дали усвідомити, що місцева влада займає позицію забудовника і ніяких документів, дозвільної документації, виданої ДБК на виконання будівельних робіт, анулюватися не буде», — розповідає Павло Костюк, мешканець будинку Шевченка, 14.

Він додає, що жителі будинків у грудні зверталися у прокуратуру, однак жодних слідчих дій, за їхніми словами, не розпочалося.

«Ми сьогодні вимушені ходити по кабінетах, вимушені були піти у обласне ДБК при обладміністрації та до обласної прокуратури у зв’язку з тим, що поліція також бездіє. Якщо наша влада не хоче чути свій народ, вона отримає масовіші протести, питання часу», — говорить Павло Костюк.

У прокуратурі повідомляють: звернення від обурених мешканців отримували, однак чому щодо цього питання досі немає жодних результатів, будуть встановлювати на оперативній нараді, яку обіцяють провести найближчим часом.

«Звернулись громадяни, було колективне звернення. У той же день місцевою прокуратурою було внесено відомості до Єдиного реєстру розслідувань за статтею 364, це зловживання службовим становищем. Відповідне впровадження було спрямоване за підслідність Житомирського відділу поліції. За результатами розгляду сьогоднішнього звернення, оскільки була скарга на порушення розумних строків слідства, тобто не вжиття тих чи інших дій, неопитані ті чи інші громадяни, не долучено документацію, тощо, буде проведено оперативну нараду, на яку буде запрошено керівництво слідчого підрозділу, слідчого, мого першого заступника і процесуального прокурора. За результатами оперативної наради буде надано оцінку. В разі наявності підтвердження фактів бездіяльності, буде ініційоване питання щодо притягнення винних осіб до відповідальності», — пояснює керівник Житомирської міської прокуратури Іван Островський.

В управлінні архітектурно-будівельного контролю Житомирської міської ради зазначають: наразі триває перевірка видачі містобудівної документації, тому необхідності повторно збирати робочу групу щодо цього питання немає.

«Так як перевірка закінчилась 10 числа (ред. січня), ми з ними домовились, що ми зустрінемось у цей же день. Було зібрано у Кондратюка Сергія Миколайовича, заступника міського голови робочу групу, були присутні усі її члени і в принципі усі питання обговорювалися на цій робочій групі. Тому необхідності сьогодні проводити повторно робочу групу немає. Під час перевірки порушень містобудівного законодавства виявлено не було, крім присутності інформаційного стенду. На даний момент проводиться перевірка правильності видачі містобудівних умов і обмежень — це головний документ, на підставі якого розпочинається будівництво, вихідні дані під час проектування. Якщо під час перевірки містобудівних умов та обмежень будуть виявлені порушення їх видачі, вони будуть скасовані. В разі скасування містобудівних умов і обмежень, скасовується дозвіл на будівництво», — каже в. о. начальника управління архітектурного-будівельного контролю міської ради Олександр Магдюк.

Мешканці прилеглих будинків зазначають, що надалі будуть контролювати перебіг вирішення проблемного питання і, якщо справа не зрушить з місця, готові повторно перекривати дорогу.

Нагадаємо, 8 січня жителі будинків Шевченка 14, 16 та Великої Бердичівської 48, 50 більше двох годин блокували рух у центрі міста, вимагаючи припинити будівництво багатоповерхівки.

Як повідомляв Житомир.info, 18 грудня 2018 обурені житомиряни прийшли на сесію міської ради, заявляючи про незаконне будівництво багатоповерхівки на вул. Шевченка, 16. 18 грудня у Житомирі створили робочу групу, а 19 грудня відбулося її перше виїзне засідання. 26 грудня 2018 року забудовник ТОВ «Дріада» почав зводити паркан посеред двору.

Житомир.info

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - Подробиці розгляду справи скандального будівництва багатоповерхівки на Бердичівській у Житомирі


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram