42f42c261a407aff0362f8f3200eb6b4 preview w440 h290 - Працівники кіберполіції Житомирської області брали участь у ліквідації хакерської платформи «xDedic»

Троє українців створили та підтримували діяльність найвідомішого у Darknet ресурсу «xDedic». Цей електронний магазин надавав можливість своїм користувачам продавати та купувати доступ до «зламаних» серверів. Зловмисники встигли продати більше 70 тисяч паролів та логінів віддаленого доступу до серверів із 170 країн світу. До ліквідації найбільшої хакерської платформи залучались і працівники кіберполіції Житомирської області.

Про це 29 січня інформує сайт кіберполіції.

«28 січня заступник генерального прокурора Євгеній Єнін під час спільного брифінгу з головою Нацполіції України Сергієм Князєвим, повідомив, що у четвер, 24 січня 2019 року, міжнародна спільна група провела обшуки у дев’яти локаціях в Україні. Під час обшуків конфісковано декілька ІТ-систем. Також допитано трьох підозрюваних. Вказані обшуки проведено в рамках розслідування кримінальних проваджень щодо незаконного онлайн магазину «xDedic», на якому пропонувався до продажу доступ до десятків тисяч компрометованих (зламаних) серверів потерпілих (компаній та приватних осіб). Доступ до вказаного онлайн магазину можна було отримати через домени як у відкритій мережі, так і в Dark Web», — йдеться у повідомленні.

Хакерська діяльність проводилася шляхом злому доступу через протокол віддаленого робочого столу (RDP). Покупці та продавці здійснювали торгівлю такими RDP серверами на цій платформі. Вартість кожного серверу складала від шести до понад десяти тисяч доларів США. Американське розслідування злочинної групи онлайн магазину «xDedic» здійснювалося Прокуратурою США Середнього округу штату Флорида.

«У четвер, 24 січня 2019 року доступ до «xDedic» було припинено відповідно до рішень американського суду, а складові кримінальної інфраструктури були конфісковані. Користувачі, які намагатимуться отримати доступ до домену «xDedic», будуть перенаправлятися на урядову сторінку, на якій міститься пояснення, що цей онлайн магазин перейшов в режим оф-лайн. Поліцейськими органами Німеччини було також надано допомогу у конфіскації та блокуванні доступу», — зазначається на сайті кіберполіції.

«Федеральна прокуратура Бельгії розпочала розслідування щодо «xDedic» у червні 2016 року. Використання спеціальних методів розслідування дозволило Федеральному підрозділу по боротьбі із комп’ютерною злочинністю (FCCU) візуалізувати злочинну інфраструктуру «xDedic» та отримати цифрові копії її найбільш важливих серверів. Для виконання цього завдання було налагоджено інтенсивну співпрацю з Національною прокуратурою та Національним відділом високотехнологічної злочинності Нідерландів із застосуванням Європейського ордеру на розслідування. Протягом 2017 року Федеральна прокуратура звернулася до слідчого судді у м. Мехелен із проханням розпочати судове розслідування за фактами злочинної організації, незаконного доступу і втручання у дані та роботу систем. Ретельний аналіз змісту цих серверів, під час здійснення якого Європол та Департамент кіберполіції Національної поліції України надали важливу підтримку, дозволив ідентифікувати адміністраторів в Україні. У ході цього розслідування бельгійські та українські правоохоронні органи тісно координували слідчі дії. На початку 2018 року Генеральна прокуратура України та Європол підписали Угоду про створення спільної слідчої групи», — поінформували правоохоронці.

Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Поліського департаменту кіберполіції НПУ Микола Вольновець, до викриття злочинної групи хакерів залучались у тому числі й працівники його підрозділу. Зокрема, в рамках кримінального провадження правоохоронці провели низку обшуків на Волині. Варто зазначити, що до складу Поліського департаменту кіберполіції входять Житомирська, Рівненська та Волинська області.

Як повідомляв Житомир.info, у 2017 році працівники відділу протидії кіберполіції в Житомирській області затримали 37-річну жительку Малина, яка розміщуючи «фейкові» оголошення щодо продажу товарів та за три місяці ошукала більше 30 людей.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram