2017 10 04vytv1 14 w440 h290 - Прокуратура розслідує факти примусового утримання людей у житомирському витверезнику

Прокуратура Житомирської області розслідує факти порушення прав громадян під час доставки та утримання їх у центрах детоксикації.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.

«Прокуратурою Житомирської області під час перевірок, проведених із залученням фахівців контролюючих та правоохоронних органів,  установлені грубі та системні порушення конституційних прав і свобод громадян при застосуванні  заходів примусу, обмеження їх прав і свобод під виглядом проведення медичної допомоги та інших форм реабілітації або лікування. Зокрема, у порушення вимог ст. ст. 178, 261, 264 Кодексу України про адміністративні правопорушення працівники управління патрульної поліції в м.  Житомирі затримували та доставляли громадян до міського центру детоксикаційної допомоги КУ «Центральна міська лікарня» № 2 м. Житомир», – йдеться у повідомленні.

За інформацією прокуратури, при затриманні осіб нібито у стані алкогольного сп’яніння та доставленні їх до медвитверезника протоколи про адміністративне затримання не складали, особистий огляд та огляд речей у процесуальних документах не фіксували, центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та рідних про затримання не повідомляли.

«За таких обставин упродовж 2016 — 2017 років працівники патрульної поліції м. Житомира доставили понад 1300 осіб. Аналогічні порушення вимог законодавства встановлені у Бердичівському, Коростенському та Новоград-Волинському відділах поліції»,  – зазначають у відомстві.

Узялися не лише за патрульних, але й за працівників витверезників.

«Крім того, працівники комунальної установи «Житомирський центр детоксикаційної допомоги» незаконно, без відповідних рішень суду чи правоохоронних органів про затримання громадян, без їхньої особистої згоди, тривалий час утримували осіб, які були обмежені у свободі пересування, можливості повідомити родичів про своє місцеперебування тощо. З метою забезпечення стану законності з вказаних питань та притягнення винних службових осіб до відповідальності органами прокуратури області зареєстровано 3 кримінальні провадження за фактами перевищення працівниками поліції службових повноважень, незаконного позбавлення волі громадян, до органів національної поліції області внесено 4 документи прокурорського реагування, які перебувають на розгляді», – повідомляють у прокуратурі.

Фоторепортаж із житомирського витверезника 2009 року можна подивитися тут.

Житомир.info

 


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram