З 13 листопада у центрі міста діє нова схема руху транспорту. Змінене коло, додаткові паркомісця, вільний простір – такий вигляд сьогодні має житомирський майдан Соборний.

Нова розмітка на головному майдані міста викликала хвилю обговорень серед містян. Зокрема дехто нарікав на «тягнучки» на заїзді з прилеглих вулиць. Зранку 15 листопада ми перевірили, як рухаються машини за новою схемою. Заторів немає, є вільні паркомісця.

Також журналісти Житомир.info поцікавилися думкою водіїв щодо нової розмітки.

«Не подобається. Мало місця, це таке придумали, велика площа, а для чого буде цей майданчик? Для того, аби якісь квіточки вирощувати… Раніше було краще, продовження цього кругу було, він був овальний, пропускна здатність була більша. Зараз почнуться ці пробки, зима почнеться. Громадський простір на площі… Хіба громадський простір має бути більший, аніж проїзна частина. Це не правильно, я так вважаю. Це все нове, і ми подивимось, воно себе покаже», – говорить водій Геннадій.

«Все гарно, дуже подобається», – ‎каже Євгеній.

«Ну вчора у Facebook багато хто був у шоці, тому поки зарано щось говорити‎», – ділиться водій Сергій.

«Взагалі – нічого в принципі. Думаю, якщо взимку встановлять вказівники, то буде супер. Ми живемо по-європейськи, й треба рухатися тільки вперед. Я думаю, це супер. Тут завжди дуже багато машин, і всі паркуються як попало. Ми тут ходимо на англійську мов,у і припаркуватися тут була завжди проблема, а зараз ідеально. Можна не турбуватися, що тебе заставляють, що ти не маєш змогу виїхати. Доступно, поки тут навіть контролюється, що навіть місця для людей з інвалідністю вільні», – ‎ділиться Ірина.

«‎Сьогодні ввечері буде потік з Києва, думаю, все покаже. В принципі нормально, рух ненасичений поки що в принципі більш-менш», – ‎каже водій Антон.

«‎Мені подобається розмітка, подобається додаткові паркомісця. Можливо, буде якийсь вільний простір з боку, це добре», – ‎говорить Георгій.

Нагадаємо, 13 листопада 2019 року у центрі міста почали наносити обіцяну розмітку. Як і анонсували напередодні, рух транспорту на майдані Соборному перекривали зранку після години пік.

Як повідомляв Житомир.info, 21 вересня 2019 року в рамках Європейського тижня мобільності частина території майдану Соборного перетворилась на активний громадський простір зі скейт-парком, різноманітними майстер-класами, озелененими та сучасними зонами відпочинку та місцями для занять спортом. Так проходив захід «ПАРКування Соборного». Перший день ПАРКування Соборного у фотографіях – тут.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram