silske gospodarstvo na vinnichchini ta promislovij bezviz pro shho govorili na seminari z pitan zemelnod197 reformi derzhavnod197 pidtrimki ta rozvitku fermerskih gospodarstv 5f8b61c711694 - Сільське господарство на Вінниччині та промисловий безвіз: про що говорили на семінарі з питань земельної реформи, державної підтримки та розвитку фермерських господарств

8 жовтня на Вінниччині відбувся семінар з питань земельної реформи, державної підтримки та розвитку фермерських господарств. Обговорили питання розвитку сімейного фермерського господарства, про підтримку розвитку галузей сільського господарства. Також обговорили результати Саміту Україна-ЄС, зокрема про те, що Євросоюз не має намірів забирати безвіз.

Участь у семінарі взяв також заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький, який перебуває на Вінниччині з робочим візитом.

Про це йдеться на сайті Вінницької ОДА.

silske gospodarstvo na vinnichchini ta promislovij bezviz pro shho govorili na seminari z pitan zemelnod197 reformi derzhavnod197 pidtrimki ta rozvitku fermerskih gospodarstv 5f8b61c763043 - Сільське господарство на Вінниччині та промисловий безвіз: про що говорили на семінарі з питань земельної реформи, державної підтримки та розвитку фермерських господарств

«В рамках впровадження земельної реформи, нам дуже важливо почути думки саме тих людей, які працюють на землі, врахувати їх рекомендації та внести відповідні зміни до законодавчих актів, які врегульовують це питання. Також для мене важливо почути вашу думку стосовно державної підтримки аграріїв, яким чином можна покращити цей напрямок», – зауважив високопосадовець.

Тарам Висоцький додав, що цікавим напрямком є розвиток в Україні сімейного фермерського господарства, де є пільгова система оподаткування і державна підтримка, що дає можливість прозоро працювати, сплачуючи мінімум податків, але отримувати державну допомогу на розвиток власної справи.

«Розроблена нами програма державної підтримки сімейних фермерських господарств передбачає виплати на часткову компенсацію вартості техніки, насіння та утримання ВРХ. Тому наша мета донести інформацію про ці можливості і щоб фермери ними користувались. Крім того, ми очікуємо від вас зворотній зв’язок, аби усунути певні недоліки», – підкреслив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

silske gospodarstvo na vinnichchini ta promislovij bezviz pro shho govorili na seminari z pitan zemelnod197 reformi derzhavnod197 pidtrimki ta rozvitku fermerskih gospodarstv 5f8b61c793748 - Сільське господарство на Вінниччині та промисловий безвіз: про що говорили на семінарі з питань земельної реформи, державної підтримки та розвитку фермерських господарств

За словами заступника голови Вінницької ОДА Сергія Здітовецького, в ОТГ Вінниччини протягом вересня-жовтня поточного року проходить серія чергових семінарів, ініційованих Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, з метою проведення роз’яснень з питань земельної реформи, державної підтримки аграрного сектору в 2020 році та розвитку фермерських господарств.

«Вінниччина є аграрним регіоном, а також лідером аграрного виробництва серед інших регіонів України за обсягами виробництва валової продукції сільського господарства. Питома вага регіону у загальнодержавному виробництві сільськогосподарської продукції за січень-серпень 2020 року склала 8,3 %. В галузі працюють понад 2,6 тис. суб’єктів господарювання, в тому числі понад 1,8 тис. фермерських господарств. А також понад 25 % валової продукції сільського господарства виробляється особистими селянськими господарствами, яких в області нараховується 273,5 тисяч одиниць», – зазначив Сергій Здітовецький.

silske gospodarstvo na vinnichchini ta promislovij bezviz pro shho govorili na seminari z pitan zemelnod197 reformi derzhavnod197 pidtrimki ta rozvitku fermerskih gospodarstv 5f8b61c869e49 - Сільське господарство на Вінниччині та промисловий безвіз: про що говорили на семінарі з питань земельної реформи, державної підтримки та розвитку фермерських господарств

В державі дедалі більших обертів набирає процес децентралізації, внаслідок чого змінюється структура повноважень виконавчих структур, розширюється можливість співпраці та стимулювання розвитку аграрного бізнесу. Важливим елементом цього процесу є впровадження земельної реформи. Так у власності і користуванні сільгоспвиробників області перебуває 1838,3 тис. га сільгоспугідь, з них 1667,3 тис. га ріллі. Ця земля знаходиться переважно в приватній власності, а також є землі державної та комунальної форми власності.

За словами заступника голови ОДА, земельна реформа в нашій державі є одним із дуже важливих та складних явищ. Наразі в Україні приступають до ключового елементу перетворень – інституалізації вільного обігу земель сільськогосподарського призначення. Але ще залишається багато питань щодо функціонування ринку землі, які будуть розглянуті на сьогоднішньому заході.

Важливим питанням семінару стала державна підтримка розвитку галузей сільського господарства. За словами Сергія Здітовецького, в поточному році вперше здійснюється підтримка бджільництва. Також продовжується підтримка фермерських господарств, сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Як зауважив посадовець, досить важливо забезпечити інформування сільгоспвиробників про наявні можливості їх стимулювання для успішного ведення господарської діяльності.

Також обговорили результати Саміту Україна-ЄС, що відбувся 6 жовтня в Брюсселі. Так Євросоюз повністю підтвердив те, що жодних намірів забрати безвіз немає і не було. Україна відповідає усім критеріям, які існують для безвізу. Одразу після подолання коронавірусу, безвіз відновиться у повному об’ємі для громадян України.

Євросоюз пішов на зустріч у питанні надання Україні так званого промислового безвізу.

«Це буде важливе рішення, яке необхідне для збільшення експорту наших товарів з високою доданою вартістю на ринок країн Євросоюзу. Домовились про започаткування експертної місії для визначення готовності України до підписання цієї Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів», – додав Здітовецький.

silske gospodarstvo na vinnichchini ta promislovij bezviz pro shho govorili na seminari z pitan zemelnod197 reformi derzhavnod197 pidtrimki ta rozvitku fermerskih gospodarstv 5f8b61c9281f5 - Сільське господарство на Вінниччині та промисловий безвіз: про що говорили на семінарі з питань земельної реформи, державної підтримки та розвитку фермерських господарств

silske gospodarstvo na vinnichchini ta promislovij bezviz pro shho govorili na seminari z pitan zemelnod197 reformi derzhavnod197 pidtrimki ta rozvitku fermerskih gospodarstv 5f8b61c9d057e - Сільське господарство на Вінниччині та промисловий безвіз: про що говорили на семінарі з питань земельної реформи, державної підтримки та розвитку фермерських господарств

Новини в зручному форматі в нашому телеграм каналі — https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото власті та з сайту Вінницької ОДА


Підписуйтесь на Винница.info в Telegram