У Ємільчинському районі Житомирської області п’ять годин не могли вивезти із села через перемети 14-річну дівчинку, яка потребувала термінової госпіталізації. Нині дитина в лікарні, з нею все добре.

Про подробиці порятунку дівчини-підлітка йшлося 16 лютого у сюжеті ТСН.

«До села Яблунець з Житомира 100 км. Далі поворот на село Зелениця, це ще 12 км. Саме тут учора (14 лютого, – ред.) термінової допомоги потребувала 14-річна дівчинка. Мати викликала швидку», – розповідає кореспондентка ТСН.

Відео ТСН

«Швидка» їхала, загрузла, машина ДСНС їхала, теж загрузла, дитину вивозили кіньми. Бо вона вже не могла йти, вона вже падала, їй погано було», — пригадує мати дівчинки Тамара Сергієнко.

Спочатку застрягла «швидка», потім — рятувальники, що приїхали витягати медиків. Довелося йти пішки.

За словами фельдшерки швидкої допомоги Ірини Куницької, близько кілометра лікарі добиралися пішки, після огляду дитини було прийнято рішення про її госпіталізацію.

«Снігу було по пояс і більше. Ми намагалися, але навіть наш ЗІЛ не міг переїхати», — розповідає командир відділення 33-ї державної пожежно-рятувальної частини Олександр Сорока.

Дівчинка самостійно йти не могла. Тож сільська староста Наталія Білявська швидко запрягла своїх Орлика та Кармеліту.

Дитину на конях довезли до пожежної машини. І вже рятувальники доправили до «швидкої».

Нині стан дівчини стабільний. Медики діагностували в неї хронічну анемію. Кажуть, гемоглобін швидко падав, відлік ішов на хвилини, але дівчинку привезли вчасно.

Сама Тетяна зізнається — не пам’ятає, як її перевозили до лікарні трьома видами транспорту.

Наразі дорогу розчищають. І вперше за 4 доби у навколишні із Зеленицею засипані снігом села привезуть хліб.

Нагадаємо, 14 лютого до хворої 14-річної жительки Ємільчинського району Житомирської області медики добиралися крізь снігові замети «швидкою», спецавтомобілем рятувальників та пішки. Аби якнайшвидше передати пацієнту лікарям, місцеві везли дівчину возом з кіньми, далі хвору перемістили в спецавтомобіль рятувальників, а тоді передали медикам швидкої допомоги.

Як повідомляв Житомир.info, упродовж доби 13 лютого 2021 року підрозділи ДСНС в Житомирській області вивільнили зі снігових заметів 154 транспортні засоби, у яких перебувало 262 людей.

Житомир.info за матеріалами ТСН


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram