Стрілянина та смуга перешкод з вогнем та димом — на полігоні під Житомиром учасники військово-патріотичного табору «Легіон» проходять навчання.

«Табір «Легіон» покликаний ознайомити пластунів з сучасними Збройними Силами. Можливо, хтось з них захоче піти на службу до Збройних Сил України або в інші силові структури. Учасники табору мають можливість ознайомитися з тактичними діями, озброєнням та іншими елементами, яких вчать у навчальних центрах Збройних Сил. Цього року ми проводимо табір спільно із 199-м навчальним центром ДШВ. Є три етапи. Перший — навчання, другий — рейд, вони мають застосовувати навички та вміння, які здобули, і фінальний етап — це етап максимального показу навичок», — розповідає організатор пластового табору «Легіон» Богдан Пацкань.

Молодь віком від 14 до 18 років, окрім проходження психологічно-вогневої смуги, навчається й іншим тонкощам професії десантника.

«Програма, яку даємо молоді, нічим не відрізняється від програми, що надається курсантам, які проходять навчання у навчальному центрі. Мешкають вони в наметах, в польових наметах, самі готують собі їжу, кожного дня ранні підйоми, і є нічні варти. Хочеться відзначити дуже патріотичний настрій і саме відношення, з яким запалом, натхненням вони це проходять. Це наша молодь, яка в майбутньому, можливо, прийде до навчального центру як курсанти та поповнить лави Збройних Сил України», — каже начальник служби РХБ захисту 199-го навчального центру ДШВ ЗСУ Олександр Горбик.

Учасник табору Микола каже: військова справа — це нелегко, але він налаштований рішуче.

«Це дійсно непросто, але саме цього я очікував, коли приїхав до табору, і він мені це дав. Якщо ти психологічно налаштований і сильний духом, то фізично нічого складного немає», — розповідає учасник табору «Легіон» Микола.

Цього року вперше до табору запросили дівчаток. Вони на рівні з хлопцями проходили смугу перешкод та запевнили, що давно мріяли про таку можливість.

«Військове пластування мені імпонує давно, завжди про це мріяла, але не було можливості. Тут з’явилася така можливість, і я цілий рік очікувала, щоб потрапити до табору», — говорить учасниця табору «Легіон» Уляна.

Загалом цього року у таборі налічується 36 учасників, а зміна триває два тижні, сьогодні — одинадцятий день навчання.

Нагадаємо, 24 травня 2021 року на території 95-ї окремої Десантно-штурмової бригади стартував Всеукраїнський вишкіл «Джура-Десантник». Тоді в Житомирі зібрались 17 команд з 21 області України. А 27 травня 2021 року учасники вишколу «Джура-Десантник» крізь дим, вогонь та звуки пострілів виконували завдання з проходження смуги перешкод.

Як повідомляв Житомир.info, у 2019 році у Всеукраїнському вишколі «Джура-Десантник» взяли участь понад 200 юнаків та дівчат з усієї України.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram