c3800fc2c26844c1317fd0a005b25b64 preview w440 h290 - У Бердичеві суд оштрафував підприємця на 8500 грн, бо взяв «на стажування» чотирьох людей

У місті Бердичів Житомирської області на 8500 грн оштрафували бізнесмена, власника магазину, бо взяв на роботу працівників, не оформивши з ними трудові відносини.

Про це 1 листопада повідомила пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.

«Бердичівського бізнесмена визнано винним у порушенні вимог законодавства про працю та оштрафовано на 8500 грн за те, що допустив до роботи чотирьох працівників без належного оформлення трудових відносин», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у вересні цього року під час позапланової перевірки фахівці Управління Держпраці виявили в одному з продуктових магазинів Бердичева факт використання праці найманих робітників, із якими не було укладено трудового договору. Роботодавцю винесли припис про усунення виявлених порушень, а матеріали скерували до суду.

Свою вину підприємець визнав і пояснив, що у нього в магазині дійсно працювали четверо неоформлених працівників. А не уклав із ними трудові договори, бо «не знав, чи будуть ці люди працювати, так як вони перебували на стажуванні».

«Заслухавши пояснення й вивчивши матеріали справи, суд зробив висновок про наявність у діях підприємця ознак порушень трудового законодавства, а саме: допуск до роботи працівників без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення ДПС про прийняття працівника на роботу. Відповідальність за це правопорушення передбачено частиною 3 статті 41 КУпАП. До роботодавця застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу розміром 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (виділено редакцією)», – пише пресслужба суду.

Як повідомляв Житомир.info, у серпні 2021 року пресслужба Бердичівського міськрайонного суду інформувала про подібну судову справу: місцевого бізнесмена оштрафували на 8500 грн, бо найняв на роботу продавців, кухарів і бармена, не оформивши необхідні документи стосовно працівників.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram