4f1e2ab598bc601bd53a43940da2c380 preview w440 h290 - У Бердичеві в госпіталі для ветеранів відкрили «сольову печеру»

28 жовтня в КНП «Госпіталь ветеранів війни» Житомирської обласної ради, що розташований у місті Бердичів, відбулось урочисте відкриття лікувально-оздоровчого комплексу – галокамери «сольова печера» для лікування та психічної реабілітації учасників бойових дій та учасників АТО/ООС.

Про це повідомляє пресслужба Житомирської обласної ради.

За словами головного лікаря закладу Павла Журбенка, відкриття сольової печери зможе дати пацієнтам госпіталю дуже потужний лікувальний ефект. Крім того, у кімнаті проходитимуть групові заняття з психологами, тож друга ціль – психологічна реабілітація.

«Галотерапія – це один із методів фізіотерапії. У його основу покладено застосування штучно створеного мікроклімату, близького за параметрами до умов підземних соляних печер. Під час перебування в галокамері мікрочастинки солі проникають у найвіддаленіші відділи бронхіального дерева, осідають на шкірі. Вони чинять імуномодулюючу, бронходренажну та протизапальну дії», – йдеться у повідомленні на сайті обласної ради.

Пресслужба облради окреслила корисні властивості сольової печери:

• сіль, завдяки своїм унікальним властивостям, нормалізує обмін речовин;

• стабілізує процеси травлення;

• допомагає впоратися з порушеннями в роботі щитовидної залози;

• справляється з безсонням, проявами фобій, депресіями;

• сприяє позбавленню від шкірних хвороб, таких як псоріаз, лишаї та екземи.

Зазначено, що галокамеру у госпіталі ветеранів облаштували за депутатські кошти.

Відповідно до інформації про закупівлю, що оприлюднена на сайті ProZorro, капітальний ремонт приміщення для облаштування в галокамеру (лікувально-оздоровчого комплексу «Сольова печера») за 316 080 грн виконував ФОП Бєлих Андрій Борисович.

Довідка обласної ради. КНП «Госпіталь ветеранів війни» – це сучасний лікувально-діагностичний заклад потужністю 240 ліжок, де розгорнуті такі відділення: хірургічне – на 40 ліжок, терапевтичне – на 30 ліжок, кардіологічне – на 70 ліжок, гастроентерологічне – на 40 ліжок, центр неврологічної та психологічної реабілітації учасників АТО – на 60 ліжок, палата інтенсивної терапії, приймальне відділення та допоміжні лікувально-діагностичні кабінети: рентгенологічний, ультразвукової діагностики, функціональної діагностики, ендоскопічний, лікувальної фізкультури, стоматологічний, офтальмологічний, урологічний, психотерапевтичний, практичного психолога, зубного протезування, фітотерапії, підводного вертикального витягування хребта, фізіотерапевтичне відділення, клінічна та біохімічна лабораторії.

Організація процесу реабілітації учасників антитерористичної операції (АТО) у госпіталі розпочалася ще восени 2014 року. За цей час в госпіталі проліковано та пройшло реабілітацію майже 7 тисяч учасників АТО.

Як повідомляв Житомир.info, в серпні 2020 року представники громадських об’єднань ветеранів та учасники бойових дій Житомирщини збиралися у міській раді, аби повідомити про недофінансування госпіталю ветеранів війни, який знаходиться у Бердичеві. Зокрема, мова йшла про пільгові статті на харчування та медикаменти. Загалом, як зазначалося, недофінансування до кінця 2020 року на той час складало більш ніж 10 млн гривень.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram