1923511faf30e0c4d676cb84e13b1ea9 preview w440 h290 - У Бердичеві затримали податківця, який за гроші «зливав» інформацію з обмеженим доступом

У Житомирській області викрили податківця, який за гроші «зливав» інформацію з обмеженим доступом.

Про це 6 жовтня повідомила пресслужба Житомирської обласної прокуратури.

«Житомирською обласною прокуратурою спільно з територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Хмельницькому, за оперативного супроводу управління СБУ в області, викрито працівника територіального відділу Державної податкової служби в області на збуті за грошову винагороду інформації з обмеженим доступом (ч. 3 ст. 362, 2 ст. 361-2 КК України)», – йдеться у повідомленні.

За даними слідства, податківець, маючи доступ до відповідних автоматизованих систем ДПС України, протягом цього року неодноразово здійснював несанкціоноване копіювання інформації із цих систем, яку в подальшому збував зацікавленим особам.

Пресслужба територіального управління ДБР інформує, що головного державного ревізора-інспектора Житомирського відділу ГУ ДПС у Житомирській області затримали «на гарячому» – безпосередньо під час збуту інформації.

За попередніми даними, податківець систематично збував інформацію, яка міститься в автоматизованій системі даних державної податкової служби «Податковий блок», яка, відповідно до законодавства, є захищеною автоматизованою системою.

«5 жовтня 2020 року посадовця було затримано в порядку статті 208 КПК України під час збуту інформації за 5000 гривень. Слідчі провели кілька обшуків за місцем роботи та проживання затриманого», – пише пресслужба ДБР.

Пресгрупа У СБУ в Житомирській області повідомляє, що замовниками послуг були підприємці. Затримали податківця у Бердичеві.

«За даними досудового слідства, головний державний ревізор-інспектор за винагороду пропонував надати відомості про доходи фізичних та юридичних осіб регіону з автоматизованої інформаційної системи «податковий блок». Замовниками таких послуг булимісцеві приватні підприємці, яких цікавила інформація про конкурентів та потенційних клієнтів. Вартість інформації залежала від обсягів і носія даних. Оперативники спецслужби задокументували кілька фактів збуту податківцем персональної інформації. Затримали зловмисника у Бердичеві відповідно до ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання оплати від чергового клієнта», – інформує У СБУ.

У ході обшуків за місцем роботи та проживання фігуранта вилучено комп’ютерну техніку та накопичувачі із інформацією з обмеженим доступом, які він планував продати.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення службовій особі про підозру та обрання запобіжного заходу.

Попередня кваліфікація: несанкціонований збут або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або на носіях такої інформації, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, а також несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї, вчинені повторно (ч. 1 ст. 361-2 та ч. 3 ст. 362 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні здійснює Житомирська обласна прокуратура. Оперативний супровід – Управління Служби безпеки України в Житомирській області.

Як повідомляв Житомир.info, у 2011 році у Житомирі Служба безпеки України
викрила протиправну діяльність співробітника Державної митної служби України,
який незаконно передавав стороннім особам електронну базу даних митниці з інформацією з обмеженим
доступом
.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram