8de150a822207afff25ee3ea2a3a6168 preview w440 h290 - У Міністерстві у справах ветеранів розробили ескіз медалі «Воля та Гідність», яку вручатимуть видатним людям

Міністерство у справах ветеранів України презентувало ескіз відзнаки для нагородження – медаль «Воля та Гідність».

Про це 30 вересня повідомила пресслужба Міністерства у справах ветеранів України.

«Ми започаткуємо відзнаку Міністерства – медаль «Воля та Гідність». Нею Міністерство планує відзначати видатних людей, які зробили внесок у реалізацію ветеранської політики та розвиток ветеранського руху, нашу державність. Сподіваюся, що найближчим часом будуть підписані відповідні документи», – зазначила Юлія Лапутіна.

За словами Міністра, саме воля та гідність – це цінності сучасних захисників.

«Під час розробки ескізу медалі фахівці Мінветеранів провели десятки годин консультацій з провідними істориками та геральдистами, були опрацьовані сотні архівних документів та споминів українських ветеранів різних часів», – розповів радник Міністра у справах ветеранів України Василь Павлов. – Результатом цієї тривалої роботи став даний проект. У роботі над ескіз брали участь українські історики, фалеристи, серед яких були й учасники бойових дій. Цей ескіз стане основою для розробки системи відомчих відзнак Міністерства у справах ветеранів».

У пресслужбі додають, що дана відзнака – перша подібна за всю історію незалежної України, адже уособлює єдність захисників України різних поколінь. Окрім збереження історичної традиції ветеранської символіки, такий знак відповідає логіці побудови офіційних емблем Збройних сил України, Служби безпеки України, Державної прикордонної служби України. Також костурний хрест можна трактувати як символ опори та підтримки, які надаються ветеранам та родинам загиблих захисників України.

Як повідомляв Житомир.info, під час робочої поїздки до Житомира ввечері 9 червня міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна зустрілася з ветеранами російсько-української війни.

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram