Чому з 2 жовтня не виїхали автобуси № 44 та № 55, а частина рухалась не за новими маршрутами, а також як на житомирських перевізників вплинуло підвищення ціни на газ — розповідав 5 жовтня під час брифінгу заступник міського голови Олександр Шевчук.

«Маємо скарги, маємо зауваження по деяким маршрутам, але більшість були пов’язані зі стрімким зростанням вартості палива, а саме газу. Ми сьогодні мали ціну 14 грн, 16 грн, 15-19 грн, а зараз ми маємо ціну 36-37 грн офіційно заявлено «Нафтогазом України». Більшість маршрутів у нас все-таки на газі — на метані. Це змусило водіїв швидко переобладнуватись на пропан-бутан, або переходити на бензин, тому більшість машин не змогли виїхати. Більшість перевізників, не чекаючи тиждень-два, максимально швидко намагаються переобладнати машини, які працювали до цього на метані. Це, наприклад, маршрути № 44, № 8, № 37, № 33 й інші маршрути, які їздять на газу. Вони зараз укладають договори, ставлять інше обладнання і все ж таки по можливості випускають. Ми бачили № 44, який практично не виїхав в понеділок, адже увесь парк у нього на метані. Сьогодні у нас спрацює 7 автобусів на цьому маршруті», — пояснює заступник міського голови Олександр Шевчук.

Новий маршрут №55 «Богунія-обласна дитяча лікарня», який обслуговує ТТУ, не запрацював з 2 жовтня, бо через ситуацію з газом комунальні автобуси залишили у резерві.

«Без цих потрясінь з газом він мав запрацювати ще з суботи, 2 жовтня, але, розуміючи на вечір п’ятниці ситуацію з газом і на 10-ту вечора, розуміючи попередній випуск на лінію на вихідні — це у нас мало бути мінус 50 автобусів приватних, ризикувати зараз відкриттям нового маршруту ми не могли. Ці 5 автобусів комунальних, які мали працювати на 55-му маршруті, були у резерві, тому що не було ніякої гарантії, що той чи інший перевізник буде працювати на маршруті. А ми приклад маємо — маршрут №44. Якщо б сьогодні він не відновив роботу, то один із варіантів — забезпечити цей напрямок, розглядалися комунальні автобуси ТТУ», — говорить начальник управління транспорту і зв’язку міської ради Костянтин Підпокровний.

Однак у міській раді через звернення житомирян усе-таки можуть змінити декілька маршрутів, зокрема, продовжити маршрут №5 до Польової, як їздив попередній перевізник.

«При 16 змінених маршрутів у нас найбільшу кількість скарг набирає маршрут №5. Мешканці Мальованки звертаються з проханням, що вони відрізані від Польової. Водії, які поїхали на 3-му маршруті, зранку у них повинна була бути розв’язка на Героїв Пожежних. Більшість пасажирів звернулись з тим, що дві зупинки залишається до фабрики «Крок» і попросили протягнути відстань і зробити розворотне. Зараз він не в мережі, ще не погоджений, але ще раз кажу, що у нас таке питання виникає по маршруту №5, №30, № 3 і № 44 з цих змін, які пройшли. Тому ці всі питання будуть додатково розглядатись. Ми не можемо зробити, щоб було комфортно всім, але максимально думку більшості ми повинні врахувати», — каже заступник міського голови Олександр Шевчук.

Будуть розглядати повернення старого маршрут №8 через вулиці Народицька та Героїв Чорнобиля.

«Але при цьому доведеться з 27-им маршрутом приймати рішення, адже вони пов’язанні. Це теж одна зі скарг (стосовно маршруту №8), яку ми отримали по сполученню. Тобто давайте наголосимо, що зараз розглядаються невеликі зміни, які передбачені законом і ми маємо право це зробити. Це маршрути № 5, № 27, № 8, № 3, № 30, тобто з 16 маршрутів у п’яти десь будуть зміни з кінцевої. Ми найближчим часом надамо інформацію щодо змін», — додає заступник міського голови Олександр Шевчук.

Онлайн-трансляцію брифінгу можна подивитися тут.

Нагадаємо, під час брифінгу 5 жовтня заступник міського голови Олександр Шевчук повідомив, що договори з більшістю перевізників – переможців конкурсу, ще не підписані, бо ті не виконали вимоги.

Як повідомляв Житомир.info, 20 вересня 2021 року відбувся конкурс на визначення перевізників на міських автобусних маршрутах Житомира, деякі з яких були змінені. 1 жовтня міськвиконком затвердив результати конкурсу на визначення перевізників, нова автобусна мережа мала запрацювати з суботи, 2 жовтня. Втім на вихідних житомиряни фіксували невідповідність між тим, як курсували водії, та маршрутами, які були вказані у новій схемі руху.

Як з 2 жовтня змінилися автобусні маршрути у Житомирі. Інтерактивна карта

Житомир.info


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram