2017 06 02ek hom 21 w440 h290 - У річці Хомора в Житомирській області показник хімічного споживання кисню перевищений майже у 50 разів, - лабораторія

У річці Хомора в Житомирській області показник хімічного споживання кисню перевищений у 48,4 рази.

Про це повідомляє сайт місто Баранівка з посиланням на управління Держпродспоживслужби в Баранівському районі.

«За результатами лабораторних досліджень проб води, відібраних 26 травня 2017 року в річці Хомора за 500 метрів нижче місця скиду нечистот, показник хімічного споживання кисню перевищений у 48,4 рази», — розповіли сайту в управлінні Держпродспоживслужби.

У повідомленні лабораторного центру йдеться:

«Житомирською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини, Баранівським відділенням Новоград-Волинського міжрайонного відділу ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України», лабораторією Житомирської екологічної інспекції протягом року неодноразово проводились дослідження води з річок Хомора та Случ, живої та мертвої риби з даних водойм. Риба досліджувалась на наявність пестицидів та токсичних елементів, а саме: свинцю, арсену, ртуті, міді та цинку, вміст яких не перевищував норм, хоча залишки даних хімічних елементів мали місце (здебільшого в 2-4 рази нижче нормативних показників). Опосередковано про факт забруднення річки Хомора саме ТОВ «Понінківська картонно-паперова фабрика» можна стверджувати на основі результатів санітарно-хімічних та бактеріологічних досліджень, які проводились зі зразків води, відібраної 26 травня вище та нижче місця скиду господарсько-побутових та промислових стічних вод від зазначеного підприємства, на очисні споруди якого також потрапляють стоки селища Понінка загальним об’ємом близько 1000 кубометрів».  

«Вище місця скиду у річці Хомора лише показник хімічного споживання кисню дещо перевищує нормативи (у 2,3 рази), тоді як за 500 м нижче місця скиду показник хімічного споживання кисню вже перевищений у 48,4 рази, з’явився показник зважених речовин, збільшений у 44,2 рази, відчувається затхлий запах каналізаційних стоків, інтенсивність якого перевищена у 5 разів. А, найголовніше, вода вже не відповідає за мікробіологічними показниками (вміст кишкової палички збільшено у 4,8 рази), що може свідчити про неспроможність ефективно очистити стоки, які потрапляють на очисні споруди», — публікує видання висновки лаборантів. 

Фахівці зазначають, що в річці Хомора в межах смт Першотравенськ Баранівського району та села Глибочок також спостерігаються значні перевищення нормативів по вищезазначених показниках, концентрація яких дещо зменшується вниз по течії, — пише місто Баранівка.

Нагадаємо, Держекоінспенція в Житомирській області довела, що нечистоти в річку Хомора потрапляють з сусідньої Хмельниччини.

Як повідомляв Житомир.info, 10 травня 2017 року в селі Глибочок Баранівського району активісти перекрили трасу, протестуючи проти забруднення річок Хомора та Случ. Вдруге в травні екологи відбирали проби з Хомори 23 числа.

Житомир.info

 

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - У річці Хомора в Житомирській області показник хімічного споживання кисню перевищений майже у 50 разів, - лабораторія


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram