2f8394ac23a2c91c12a8393e2887620b w440 h290 - У селі Житомирської області виявили хвору на сказ корову

Термінове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бердичівській районній державній адміністрації відбулося у понеділок, 11 грудня 2017 року. На порядку денному стояло питання щодо проведення у селі Райки протиепізоотичних заходів у зв’язку із виявленням випадку захворювання корови на сказ.

Про це інформує сайт Бердичівської РДА.

«Голова комісії, заступник голови райдержадміністрації Людмила Димидюк відкрила засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та повідомила присутнім, що у селі Райки Бердичівського району виявлено випадок захворювання корови на сказ, що підтверджується лабораторними дослідженнями в Житомирській державній лабораторії ветеринарної медицини. Начальник Бердичівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Валерій Биков зазначив, що ситуація, яка пов’язана із захворюванням тварин на сказ у районі напружена. Тому необхідно вжити комплекс заходів, аби не допустити розповсюдження захворювання та уникнути виникнення подібної ситуації. Члени комісії детально обговорили всі заходи, які терміново необхідно вжити», — йдеться у повідомленні.

9e85aa7d226a3e18c00c1a9104a09e9d - У селі Житомирської області виявили хвору на сказ корову

Заслухавши інформацію щодо захворювання на сказ, Державна надзвичайна протиепізоотична комісія при Бердичівській районній державній адміністрації вирішила:

1.Населений пункт с. Райки Райківської сільської ради з прилеглими до нього територіями оголосити неблагополучними по сказу.

2.Ввести в с. Райки Райківської сільської ради карантинні обмеження.

3.Встановити навколо с. Райки Райківської сільської ради загрозливу зону в радіусі до 10 км, куди входять території населених пунктів с. Мирославка, с. Малосілка, с. Слободище, с. Швайківка, с. Скраглівка.

4.Затвердити заходи по оздоровленню і профілактиці тварин на сказ в с. Райки Райківської сільської ради та загрозливої території.

Як повідомляв Житомир.info, за 9 місяців 2017 року в Житомирській області було зареєстровано 29 випадків сказу: захворіли дві собаки, корова, 14 лисиць та 12 котів, 8 з яких – домашні.


Підписуйтесь на Житомир.info в Telegram